Nahrávám

Napiš pro vyhledání

10 věcí, co si nesmíš zapomenout, když jdeš jezdit do parku.

Dneska rozeberem, co by sis měl vzít s sebou ráno do parku. Pokud nevíš, co vzít do backcountry – koukni sem.

Každej skier je v požadavcích, co k lyžování potřebuje, dost odlišnej. Bez čeho si my myslíme, že se neobejdeš, jsme právě sepsali.

 

Equipment – lyže, lyžáky… Asi si můžeš myslet, že to přece nezapomeneš, že nejsi tydýt. Nicméně už se mi nejednou stalo, že jsem ve Vítkovicích otevřel auto a lyžáky se sušily doma v koupelně, hah.

Chrániče –  Nejlíp helma i s páteřákem. Ten často na zádech lidem vadí, ale když pak uděláš nějakou chybu, může zachránit život. Helma je bez debat. (Tady se musím přiznat, že kážu vodu a piju víno…)

Rukavice – Je určitě dobrý mít jich víc podle počasí a v batohu ti jedny navíc rozhodně místo nezaberou. Když pak přijde mordor, budeš moc rád, žes je přihodil.

Teplá vrstva – I když je venku krásně, nestyď se přibalit jednu vrstvu, která tě zahřeje, navíc. I když budeš odpočívat v chillzóně, tak je fajn, že uplně nevychladneš a až se zvedneš, mužeš hned zas diktovat.

Brýle -Někdo jezdí v klasických, někdo jenom ve slunečních, to už záleží na každým. Podle mě si bez brýlí pořádně nezajezdíš. Když je pěkně, smrdí to zánětem spojivek, když je hnusně tak jednoduše nevidíš. A pokud máš i více skel podle počasí, určitě je nenech doma.

Hudba – S ježděním s hudbou je to zhruba půl na půl – někdo při ježdění poslouchá, někdo ne. Je ale určitě fajn si sluchátka s sebou vzít. Když máš chuť si zajezdit jentak pro sebe a s nikým si chvíli nepovídat, je to supr věc. Navíc můžeš zachránit i kámoše, co si je zapomněl a jezdí se mu bez nich špatně – k nezaplacení.

Občerstvení – Během dne určitě docházej síly a bez pití a nějaký sváči od maminky je to pak blbý. Bez energie ztrácíš i koncentraci a může to vést ke zranění.

Foťák/kamera – Všichni známe ten pocit, když se naučíš novej trik a hned ho chceš mít natočenej. V dnešní době chytrejch telefonů už to trochu opadá, ale technika na natáčení nebo focení se ti určitě neztratí.

Batoh – Kam bys to všechno, co jsme si teď řekli, jinak dal? Je příjemný mít kam si dát i svoje osobní věci.

Pohoda – A hlavně buď furt v poho, o ničem jiným to naše lyžování není!

Vyzpovídali jsme i další lyžaře, bez čeho by se neobešli, když jdou na kopec:

Michal Peč: „Nesmím zapomenout iPod se sluchátkama a ortézu na rameno, to je pak den o ničem.“

Ondra Beneš: „Já se určitě neobejdu bez lyžařských ponožek a teplých rukavic. Bývá mi často zima, takže to je pro mě úplně zásadní.“

Kuba Piňos: „Když nemám termosku a plnej batoh různejch tyčinek a dobrůtek, jsem nervózní na všechny.“

Michal Klápště:“Nesnesu hudbu a jinak nesmim zapomenout palčáky a malou svačinku – banán a tabulku čokolády s marcipánem a mandlema. A ty mě pak dáš vždycky kousnout toho, co máš, jaha.“

Vítek Zárybnický: „Já nemůžu vyrazit bez mojí džitky :))))))“

PS: Je jasný, že každej si musí vzít na kopec „to svoje“. Máš nějakou specialitku, kterou jsme nezmínili? Dej vědět do komentáře.

Tags:
Autor článku - Tomáš Kroczek

Čau, jsem Króča a moc rád lyžuju. Dokonce o tom sem tam i něco napíšu. Nejčastěji mě potkáš v parku u nás v Krkonoších, tak se vidíme na sněhu!

  • 1
Další článek

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.