Nahrávám

Napiš pro vyhledání

Letošní série závodů Czech Freeski Tour je za námi. Dáme si tedy stručné shrnutí jednotlivých zastávek, mrkneme na videa a podíváme se i na celkové výsledky.

První zastávka se odehrála netradičně již před zimní sezónou. Konala se na skoku do vody na Matyldě 26. 8. 2021. Skákalo se sice do vody, ale to neubralo závodu na kvalitě ani vážnosti. Výsledky z Matyldy se totiž započítávali do celkového skóre, takže kdo si pomýšlel na vítězství, tomu neúčast na tomto závodě mohla značně uškodit.

Přesuňme se ale do zimy. Konkrétně do únorové soboty do Deštného v Orlických horách. Tam na závodníky čekalo slunečné počasí a pěkně připravený snowpark s několika jibovými překážkami v horní časti a jedním skokem se dvěma odrazy ve spodní části.

Foto: Cablo – Daniel Vrzal

Na všech zastávkách se vyhlašovala první 3 místa ve 4 kategoriích – ženy (věk neomezeně), děti (6-15 let), junioři (16-19 let), muži (20 a více let).

Vítezství v jednotlivých kategoriích v Deštném v Orlických horách nakonec brali:

1. místo ženy: Magdalena Krčálová
1. místo děti: Eliasz Kiszka
1. místo junioři: Joachim Kiszka
1. místo muži: Radek Palkoska

V únoru se odehrál i další závod Czech Freeski Tour, který byl hodnocen jako Mistrovství ČR.
Ve Vítkovicích již trať kromě vrchních jibových překážek nabízela 2 skoky za sebou a rideři tak museli předvést rotace na obě strany (případně ze switch), aby dostatečně zaujali porotu.

První místa ve Vítkovicích obsadili:

1. místo ženy: Tereza Korábová
1. místo děti: Petr Müller
1. místi junioři: Marek Krčál
1. místo muži: Jan Ferbr

Čtvrtý, záverečný závod tour se měl původně konat na Klínovci. Nakonec však došlo k různým změnám a slopestyle se nakonec přesunul do již jednou ověřených Vítkovic v Krkonoších. Opět se trochu promíchala startovní listina, ale ty největší adepti na vítězství si samozřejmě poslední zastávku nenechali ujít a porvali se o každý bodík.

Vítězové záverečného závodu ve Vítkovicích:

1. místo ženy: Magdalena Krčálová
1. místo děti: Petr Müller
1. místi junioři: Marek Krčál
1. místo muži: Radek Palkoska

Tím se celá letošní tour uzavřela a nezbývalo, než vyhlásit celkové výsledky. Na všech závodech se mezi sebou v mužské kategorii přetahovali Honza Ferbr a Radek Palkoska. Radek sice vyhrál 2 závody (Deštné a záverečné Vítkovice), ale Honza vyhrál MČR za které sklidil dvojnásobný počet bodů. Když se skóre sečetlo, tak oba kluci měli shodných 180 bodů. Muselo se pro jistotu náhlednout do pravidel, aby se potvrdilo, že při shodném skóre rozhoduje poslední závod a tím pádem celkové vítězství bral v tomto případě Radek.

Záverečné výsledky celé tour:

Holky:
1. Magdaléna Krčálová
2. Tereza Nečasová
3. Adéla Krčálová

Děti:
1. Petr Müller
2. Lukáš Peterka
3. Matěj Pecháč

Junioři:
1. Marek Krčál
2. Adam Zavadil
3. Joachim Kiszka

Muži:
1. Radek Palkoska
2. Jan Ferbr
3. Vojtěch Ševeček


Děkujeme všem závodníkům za účast. Jsme rádi, že jsem i my mohli tuto jedinečnou sérii českých závodů podpořit mediálně a také věcnými cenami a těšíme se opět za rok ještě v hojnějším počtu.

Tags:
Autor článku - Ondra Beneš

Ve freeskiingu se pohybuju už pěknou řádku let. Objel jsem velké množství českých i zahraničních závodů, odcoachoval spoustu campů a objevoval se ve freeski filmech i časopisech. Freeskiing mě stále hrozně baví a jsem rád, že se s tebou mohu podělit o své zkušenosti, rady a tipy.

  • 1

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.