Nahrávám

Napiš pro vyhledání

První letošní závod CFT na Matyldě

Zahájení letošní Czech Freeski Tour je za námi. Tak pojďme kouknout, jak to dopadlo.

Zima zatím stále v nedohlednu, počasí tropické, ale už máme za sebou první zastávku CZECH FREESKI TOUR 2024, která se konala 9. 9. v Jumparku na Matyldě. Počasí bylo více než parádní a tak se mohlo závodit o sto šest!

Celý závodní den se nesl v přátelské atmosféře za doprovodu skvělé hudby, dobrého jídla z grilu a chlazeného pití. Fanoušci se koupali v okolí skoku a podporovali závodníky z paddlebopardů, nebo odpočívali v Prima Cool chill zóně.

Závodilo se v disciplíně BIG AIR a zúčastnilo se celkem 27 závodníku napříč 3 kategoriemi.

Z kvalifikace, která sama o sobě stála za to, se do finále probojovalo z každé kategorii 6 závodníků. Ve finále měli závodníci 3 skoky, z nichž se počítaly dva nejlepší do finálového součtu.

Kategorii dětí ovládl s přehledem Damián Kiszka s triky switch left 900 mutegrab a left cork 900 tailgrab. Druhej flek bral mladej zabiják Oliver Zouhar se super left cork 720 mutegrab a right 360 safety grab. Třetí místo urval náš slovenský bratr Filip Kolesár, který vytasil sideflip japan grab a cork 720.

2. Oliver Zouhar, 1. Damián Kiszka, 3. Filip Kolesár

Kategori žen zaslouženě vyhrála Terka Nečasová s triky left misty flip 540 mute grab a right 540 tailgrab před Májou Krauerovou, která skákala right 360, a svou mladší ségrou Zuzkou Nečasovou.

2. Mája Krauerová, 1. Terka Nečasová, 3. Zuzka Nečasová

Královskou kategorii mužů ovládl dle předpokládů juniorský reprezentant Petr Muller s triky left double cork 1260 tailgrab a right cork 900 reversemute grab. Druhej flek bral překvapivě nováček v této kategorii Lukáš Peterka, který vsadil na lehčí triky, které ale bezpečně odjel a vyneslo mu to krásné 2. místo. Lukáš skákal triky Left cork 900 tailgrab a super vysokou switch left 900 mute grab. Dalším účastníkům finále se nepovedlo odjet čistě svůj druhý trik a tak bral 3. místo Tomáš Peč, za super right doublecork 1260 safety grab! Nepopulární brambora zbyla na Eliasze Kiszku, který ale skočil krásnou switch left cork 1080 s mutegrabem!

2. Lukáš Peterka, 1. Petr Müller, 3. Tomáš Peč

Všem závodníkům gratulujeme ke skvělým výkonům a divákům děkujeme za vytvoření krásné atmosféry!

Poděkovaní patří také sponzorům a partnerům akce, bez kterých by se Czech Freeski Tour nemohla uskutečnit: OAKLEY, FREESKIER.CZ, ARMADASKIS.CZ, JUMPARK MATYLDA, PRIMA COOL, SWIX, CZECHSKI AND SNOWBOARD, AUDI CZECH REPUBLIC, AUTOPALACE, MONZAS, VEOLIA, GOPASS.

Těšíme se na další zastávky CZECH FREESKI TOUR v zimní sezóně. Nejbližší závod se uskuteční 10. 2. 2023 v Deštném v OH, kde se pojede disciplína SLOPESTYLE. 

Tags:
Autor článku - Ondra Beneš

Ve freeskiingu se pohybuju už pěknou řádku let. Objel jsem velké množství českých i zahraničních závodů, odcoachoval spoustu campů a objevoval se ve freeski filmech i časopisech. Freeskiing mě stále hrozně baví a jsem rád, že se s tebou mohu podělit o své zkušenosti, rady a tipy.

  • 1
Další článek

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.