Nahrávám

Napiš pro vyhledání

 

Stylařů a jezdců, co upřednostňují ladnost před rotací, jsou pomalu ale jistě plný parky nejen ve světě, ale i v Česku. A tak dneska lehce zkontrolujem českou scénu kluků, co to maj v hlavě nastavený tímto směrem.

 

Dan Hanka

Právě tímhle jezdcem by bylo dobrý začít, protože ten se díky svýmu neobyčejnýmu ježdění dostal do celosvětovýho povědomí a svýma editama rozepnul nejednu podprsenku. Jeho ježdění viditelně ovlivnilo bruslení, kterýmu se pár let věnoval a je v něm několikanásobnej mistr ČR. Dana můžem momentálně sledovat i v kolotoči Svěťáků, kde sice motanice přijít musí, ale v jeho podání je to pořád se stylem až za roh. Dan je rocker každym coulem, což je vidět nejen na jeho oblečení, ale je to slyšet i v každym jeho editu. Plnej aktuálních informací je i jeho instagram instagram.com/danielhanka

 

Šimon Bartík

Tenhle obrovitej kolohnát z Prahy, kterýmu nikdo neřekne jinak než Šimba, v našem výběru určitě nemůže chybět! I přes svojí vejšku totiž jezdí ladně tak, jak by si to přál nejeden americkej jezdec. Jeho cork 7 s bluntem by se mohl vyučovat v hodinách estetiky, takže do tohohle výběru patří bez debaty. Předloni jsme ho mohli vidět ve filmu Separation nebo v projektu In Between. Instagram plnej sexy fotek: instagram.com/simon_bartik

 

Vojta Břeský

Po kolohnátovi přichází opak, takže vzrůstem menší, stylem rozhodně nemenší než Šimba – Vojta Břeský. Pořád ještě náctiletej, ani ne plnoletej, floutek z Brady-Rybníčku u lesa Řáholce to prostě v posledních sezonách vraždí, jak může a jeho nedávno odjetej dub cork 7, kterej obletěl facebook je toho důkazem. Jen tak dál Vojcku! I tenhle shedák má svůj instagram, kde chce mít co nejvíc kočiček: instagram.com/voita_bresky

 

Michal Klápště

Pijenč – plno lidí ho pod jeho vlastním jménem ani nezná. Mladý otec, vystudovaný sochař, všemi směry talentovaný lyžař, bruslař nebo skejtr. V poslední době dává pochopitelně přednost rodině a malýmu, ale když nastoupí do snowparku nebo do ulic – krása střídá nádheru a skoro každej si o jeho stylu může nechat zdát – teda do tý doby, než se začne skákat, to jde na řadu spíš jeho humor, kde pak slyšíš kvanta hlášek.

 

Fanda Hořejší

Dřív špindlerovskej, teď už lokál z Laaxu, kterej prostě jednoho krásnýho dne přijel do Hrozenkova na Bigair.cz a od tý doby je s Lukinem Mikulou jedna ruka. Pomáhá mu s trénováním jeho svěřenců (mimo jiný i Vojty Břeskýho) a od Lukina pochytil nejednu radu, jak na lyžování koukat a bavit se tím. Fanda se drží klasickýho oldschool stylu velkejch hadrů a tvrdýho repu a na to se prostě dá koukat!

 

Jirka Paták

Nenápadnej kluk s homeresortem v Peci pod Sněžkou, kterej je ve svým živlu ve vzduchu. Nicméně i když si stoupne sem tam na rail, může si jít leckdo sednout a něco od něj omrknout. Brzo ho bude možný vidět i v projektu WLC, který právě s touhle crew kámošů každoročně točí.

 

PS: Je to pouze subjektivní názor. Z českých luhů a hájů pochází mnoho dalších jezdců, na který je pastva pro oči koukat. Jako například Martin Horák, Honza Balcar, Ondra Beneš nebo v poslední době na stylu hodně přidávající Radek Palkoska a mnoho dalších. To by ale článek nikdy nekončil. Radši už vyraž potrénovat nějakou stylovku!

 

Tags:
Autor článku - Tomáš Kroczek

Čau, jsem Króča a moc rád lyžuju. Dokonce o tom sem tam i něco napíšu. Nejčastěji mě potkáš v parku u nás v Krkonoších, tak se vidíme na sněhu!

  • 1
Další článek

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.