Nahrávám

Napiš pro vyhledání

Tentokrát jsem objevovala skiareál Herlíkovice, který jsem navštívila poprvé. Ano, je to zvláštní, protože je poměrně blízko od Prahy. Možná proto jsem se tomu vyhýbala a jezdila jinam z obavy vysoké návštěvnosti resortu. Autem pojedete asi hodinu a půl směrem na Mladou Boleslav. Další možností jak se tam dopravit je i skibus, který jezdí od konečné metra linky B – Černý Most. Cena je 690 korun a pozor v ceně skibusu je i celodenní skipas! Vyjíždí se v půl sedmé ráno a zpátky do Prahy se dostanete cca v šest odpoledne. Skibus je třeba si online zarezervovat.

I přesto, že jsem se rozhodla jet o víkendu, tak jsem překvapivě bez problému zaparkovala. Na tento menší resort jsem slyšela jen samou chválu. V nejbližší půjčovně jsem už měla předem zarezervovaný lyžařský set, který vyšel na 250,- na celý den, včetně helmy. Jako rozcvičku na zahřátí jsem absolvovala asi 5 minutovou chůzi po silnici ke kasám. Rozvcičkou chápejte chůzi po zledovatělé cestě od parkoviště v přeskáčích, s lyžemi na ramenou, což ne každému vyhovuje. Co se ceny skipasu týče, je v porovnání s Klíny o něco dražší, ale zase pod slibem většího okruhu sjezdovek a funkčního snowparku. Celkem zde najdete 8 vleků a 12 sjezdovek s celkovou délkou 12,4 km. Celodenní skipas vás vyjde na 590,-/os.  a navíc můžete využít i 20% slevy od jednoho nejmenovaného telefonního operátora. A pak už hurá na svah.

Kotva vás přiblíží k funkčnímu a poměrně slušně vybavenému snowparku, odkud pak máte možnost jet modrou sjezdovkou nebo freeride terénem přímo k 4 místné sedačce. U sedačky je výborné zázemí, jak s venkovním barem v případě pěkného počasí, tak samoobslužnou restaurací se širokou nabídkou občerstvení. Poblíž jsou i toalety, u těch si upřímně nedokážu představit, že by se obešly bez front v případě hezkého počasí, (které já jsem bohužel neměla) a plné obsazenosti baru i restaurace.

Nepříznivé počasí mi tentokrát vyhovovalo, protože termín ve kterém jsem vyrazila, byl počátkem jarních a pololetních prázdnit a tak jsem se bála „návalu“ lyžařů nejen na svahu ale i na parkovištích a celém zázemí resortu. Nicméně mlha a teploty nad nulou zapůsobily a tak jsem nikde nestála déle než 2 minutky. Sice jsen neměla výhled na okolní kopce, který je údajně úchvatný, zato jsem si parádně zajezdila v neupraveném terénu. Já doporučuji freeride terén přímo pod 4sedačkovou lanovkou, jezdíte jak v hlubokém tak i v boulích – což mě osobně baví nejvíc!

Co je mi na tomto areálu sympatické, je i to, že se zde často konají zábavné a zajímavé akce jak pro dospělé tak pro děti. Dětská lyžařská školička je umístěna úplně mimo hlavní svahy, což ocení nejen děti, ale hlavně rodiče, kteří o ně nemusí mít strach.

Tento areál doporučuji navštívit hlavně mimo víkendy – kdy blízkost Prahy a slušná cena za skipasy hraje do karet víkendovým a rodinným lyžařům. Nicméně nehledě na všední dny nebo víkend, určitě si tu každý najde „to své“. Herlíkovice otevírají svah už v 8.30 a mají i noční lyžování od 18.00 – 21.00 hod.

Já se rozhodla, že po Klínech a Herlíkovicích vyrazím do většího resortu – zatím jen v Čechách. Tak se těšte na další report z Jánských lázní a Černé Hory.

Tak brzy zase někde na svahu nebo mimo něj!

Více informací o středisku naleznete na webových stránkách www.snowhill.cz nebo facebooku Fb Herlíkovice

Autor: Bětka

Tags:

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.