Nahrávám

Napiš pro vyhledání

ROZHOVOR: Marek Skála o utkání Freeski vs Snowboard

Společná fotka po utkání

Ahoj Mário, začneme menším ohlédnutím za sezónou 18/19, jaká byla u tebe?

Ahoj letos si nemůžu stěžovat. Byl jsem poměrně dost na horách, v podstatě každý víkend, kdy jsem nemusel pracovat, jsem strávil na lyžích. Samozřejmě bych nejradši lyžoval pořád!

Jak dlouho hraješ s bráchou hokej a kde jste začínali?

Hráli jsme jako malý tady v Praze na Spartě, pak jsme se přestěhovali na hory do Albrechtic a začali se věnovat spíš lyžování. Hokej jsme si šli občas jen někam plácnout.

Teď už trávím víc času v Praze než na horách, ne jako v předchozích deseti letech, takže už mám čas chodit s klukama hrát trochu častěji.


Jak se zrodil nápad na hokejový zápas mezi Freeski a Snowboardovou komunitou?

Myslím, že to bylo předloni na horách, kde jsme seděli u pivka s Jirkou Volákem a Romanem Daleckým a bavili se o tom, kolik lidí z freeski a snowboardový scény vlastně hraje hokej. Že se potkáváme v Praze na zimácích a že by to chtělo nějak sjednotit, abychom chodili hrát spolu.

Tím vzniknul i nápad udělat z toho zápas. Byl to spíš Dědkův nápad, ale jelikož žije v Rakousku, začal jsem ho realizovat já a bylo to. Teď bychom chtěli udržovat tradici, každý rok po sezóně si to rozdat na ledě.


Co takový zápas z pohledu organizace obnáší a kolik taková sranda stojí? Je nějaký vstupný?

Vstupný žádný není, je to prostě zápas pro srandu a abychom se sešli s klukama co hrají různě po republice, na jednom ledě, dali si spolu pak pivko a pokecali o tom jaká byla sezóna. Nerad bych z toho dělal něco komerčního, je to ”for fun“ a snažím se tím pádem i náklady držet co nejníž.

Loni jsme všechno platili z vlastní kapsy. Letos jsem rád, že akci trochu podpořil RedBull a Freeskier, kterým tímto děkuju za support!

Co se týče organizace, tak to spolkne docela dost času. Třeba ještě teď, týden před akcí, nevím, kde si dáme párty, protože je nás hrozně moc a všichni víme, jak vypadá snowboardovo – lyžařská párty 🙂


Pověz nám tedy víc o tomhle zápase, kdy, kde a může přijít hrát nebo koukat kdokoliv?

Zápas se bude letos konat na Škoda Ice Rinku ve Strašnicích a bude to v pátek 17. května od 17:00. Přijít koukat může kdokoliv, ale na hraní už jsou plný sestavy.

Třeba u snowboarďáků je tolik lidí, že se nevejdou ani všichni do sestavy a musel jsem pár lidí bohužel odmítnout, aby si ostatní vůbec zahráli.


Kolik bylo hráčů a diváků na zápase v minulém roce? A kdo vyhrál?

Minulý rok se nás sešlo akorát na tři pětky + golmani, takže 16 kluků v každým týmu. Diváků ani netuším. Moc jich nebylo. Spíš jen přítelkyně od všech kluků, občas nějací rodiče a sem tam někdo z freeski scény.

Bohužel loni nám snowboarďáci naložili 11:9 mám pocit. Trochu jsem jim k tomu dopomohl i svým výkonem, takže letos jim nedáme nic zadarmo 🙂


Máme se tedy každý rok těšit na jeden zápas? Plánujete je dělat častěji nebo případně založit hokejový tým z těch nejlepších?

Rozhodně aspoň jednou za rok. Ještě jsme se bavili o tom, udělat jeden zápas před sezónou, ale z toho zatím sešlo a scházíme se po sezóně. Jinak se schází hodně z nás pravidelně tady v Praze na ledě.


Kdo je na ledě lepší? Freeskieři nebo snowboarďáci? 🙂

To se uvidí v pátek! Ale snowboarďáci mají letos hodně našlapaný tým bývalýma hokejistama a nám naopak z týmu vypadli opory jako Shisty nebo Dědek.


Je po zápase nějaká after party? Minule byla grilovačka v Kolbence, ale bohužel všichni známe její osud.

Bohužel ještě nevím, kde se sejdeme, ale řeším to dost intenzivně už dva měsíce. Kolbenka bylo místo přesně stvořený pro nás. Mohli jsme si tam dělat co jsme chtěli a vešli jsme se tam všichni. Bylo to super.

Teď je bohužel těžký najít místo, kam se vleze 50 a víc lidí a bude to jen pro nás. Kdyby někdo o něčem podobném věděl, dejte vědět prosím 🙂


Máš nějaký nový informace ohledně Kolbenky? A jak si vyplnil volný čas místo koučování?

Situace s Kolbenkou se pořád řeší s policií a s pojišťovnou. Ke zbytku se vyjadřovat nebudu, ale doufejme že vyroste nová Kolbenka co nevidět.

Místo koučování jsem si našel novou práci. Kryštof Kostroun, který chodil pravidelně na Kolbenku skákat, byl z celý té situace dost špatný a nabídl mi práci u něj v marketingovce, za což jsem mu vděčný!

Do toho jsem začal se snowboarďákama Matějem Slavíkem a Pepou Samkem dělat výškový práce, u čehož jsme vlastně zůstal a baví mě to.


V době rozhovoru už začalo mistrovství světa v hokeji v Bratislavě a hned v úvodu turnaje jsme porazily Švédy 5:2. Co říkáš na náš výkon? A jak se letos podle tebe umístíme?

Myslím, že máme letos hodně silný tým. Máme spoustu posil z NHL a líbí se mi, jak kluci hrajou. Byl jsem se podívat na zápas se Švédy v Brně a hráli fakt dobře. Přeju jim letos konečně už nějakou placku. Myslím si, že na to mají.


Namotivuj v téhle odpovědí spící freeskiery ať si přijdou zahrát!

Spíš bych chtěl namotivovat lidi ať v pátek nesedí doma na zadku a přijdou se podívat, dát si pivko a potkat všechny, který nepotkali v zimě na kopci!


Mário díky moc za rozhovor a v pátek přejeme hodně štěstí ať vyhrajeme, ale hlavně bez zranění!

Taky díky a vidíme se v pátek na zimáku!


Tags:
Předchozí článek
Další článek

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.