Nahrávám

Napiš pro vyhledání

Sarah Hoefflin sází double na Olympiádě.

Už je to nějaký ten pátek, co dala Lisa Zimmerman první double cork 12 a vytřela všem oči. Lisa se tím zapsala do historie a otevřela dveře mnoha dalším. Ukázala totiž, že doubly nemusí být jen záležitostí kluků a inspirovala celou řadu dalších holek, kterým se podařilo transformovat ženský freeskiing do své nynější podoby. Holky dnes točí na všechny čtyři strany a medailové jízdy na Olympiádě, Xgames se bez doublů pomalu neobejdou. Přinášíme ti velký přehled všech holek, které doubly v současnosti dávaj.

 

LISA ZIMMERMAN

Lisa si jako pionýrka holčičích doublů zasluhuje první místo v našem přehledu. Kromě double corku 12 má v rukávu třeba sw dub 10, se kterým vyhrála loňské Xgames. Lisa se momentálně potýká se zraněným kolenem, ale určitě má před sebou ještě velkou budoucnost.

https://www.instagram.com/p/BOU1owRjTgt/?taken-by=zimmermannlisa

 

KAYA TURSKI

Kaya už má sice svojí sportovní kariéru za sebou, ale i tak se stihla naučit sw dub 10 jen tak pro radost. Tleskáme!

https://www.instagram.com/p/BjuviPUhbm6/?taken-by=kaya

 

JOHANNEE KILLI

Další dámou, která má v rukávu sw double je norský talent Johannee Killi. Nutno podotknout, že Johannin sw right double cork 10 je hodně stylovou záležitostí.

https://www.instagram.com/p/BeitqtalFUg/?taken-by=johanneekilli

 

GIULIA TANNO, MATHILDE GREMAUD A SARAH HOEFFLIN

Z Evropy tu dále máme tři dámy, které tvoří ženskou část Swiss freeski týmu. Všechny tři mají samozřejmě v rukávu doubly a jelikož pokaždé patří k největším hecířkám startovního pole, je právě jejich zásluha, že u holek dochází k takovému progressu. Všechny mají také medaile z Xgames a Sarah a Mathilde dokonce i z Olympiády (zlatou a stříbrnou). Kdyby na Olympiádě nechyběla Giulia kvůli zranění, je skoro jisté, že by Švýcarsko ovládlo celé pódium. Momentálně jsou asi nejsilnějším týmem na závodní scéně.

GIULIA TANNO

https://www.instagram.com/p/BcIKJWgj3dN/?taken-by=giuliatanno

 

MATHILDE GREMAUD

https://www.instagram.com/p/BSGo4Qqls14/?taken-by=mathilde_gremaud

 

SARAH HOEFFLIN

https://www.instagram.com/p/BipcqmTgPeT/?taken-by=sarahhoefflin

 

TESS LEDEUX

Další slečnou, která poslední rok triumfuje s doublem, je mladičká Tess Ledeux z Francie. Okamžitě se jí ujal Redbull a je jasné, že o ní v budoucnu ještě uslyšíš.

 

Na závěr je tu jeden double backflip pro milovníky prašanu od Tatum Monod.

TATUM MONOD

Pokud jsme opomněli zmínit nějaký holčičí talent, neboj se a napiš nám o něm. A příští rok až naladíš stream z Xgames si nezapomeň zapnout i holčičí bigair, je dost možný, že uvidíš něco, co tě inspiruje.

Tags:
Autor článku - Bára Nováková

Pocházím z Prahy a většina z Vás mě nejspíš zná jako jednu z mála holek pohybujících se na domácí scéně. Freeskiing mi v posledních letech utvářel život a ráda bych tu ostatním předala některé ze svých zkušeností, rad a názorů.

  • 1
Předchozí článek
Další článek

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.