Nahrávám

Napiš pro vyhledání

Je to přesně 5 dní, co měl Phil Casabon aka B-Dog narozeniny. A tak nás napadlo představit tohoto jezdce těm, kteří ho neznají a zároveň si připomenout všechny jeho dosavadní úspěchy.

Zdroj: philcasabon.com

Phil se narodil 19. července 1989 (je mu 29 let) v Sawiniganu v Québecu. Na lyže se postavil už ve dvou letech, od šesti jezdil v místním závodním lyžařském týmu. Tam skončil asi v jedenácti letech, kdy cítíl, že všechna pravidla a trenéři ho pouze svazují. Někdy v té době přesedlal na freeskiing, který ho zcela uchvátil. Phil jezdil, jak to jen šlo a po několika letech se dostavily úspěchy. Byl pozván na Sammy Carlson Invitational a Tanner Hall Invitational, kde vyhrál ocenění ‘Best Style’. Se svým kámošem Henrikem Harlautem aka E-Dollo se poté rozhodl vytvořit vlastní invitational zvanou B&E. Konala se ve francouzských alpách ve středisku Les Arcs 1800 a snowpark byl uplně jiný, než na co byli jezdci do té doby zvyklí, měl spíše podobu jakéhosi skateparku/bowlu. Jezdci si díky tomu mohli vybírat z nepřeberného množství tras a kreativitě se meze nekladly. I na B&E Invitational si Phil nakonec vyjezdil ocenění ‘Best Style’.

B&E Invitational

Kromě závodních úspěchů se podílí také na designování produktů a má dokonce několik vlastních promodelů. Jsou to například lyžáky FullTilt B&E (promodel společně s Henrikem), lyže Armada B-Dog nebo brýle Spy.

Armada B-Dog

FullTilt B&E

 

Mrkni, jak stylově B-Dog jezdí ve svém posledním editu s názvem Tempo.


Anebo si připomeň film Be Inspired, který měl premiéru i v Praze.

 

Tags:

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.