Nahrávám

Napiš pro vyhledání

1 středisko, 2 dny, 2 FIS závody – tak vypadal víkend 25. – 26. 2. 2023 ve Vítkovicích v Krkonoších. Sobotní Slopestyle jsem zmapovali již v předchozím článku. Takže nyní se pustíme rovnou do nedělního BigAir závodu.

Podobně jako Slopestyle i BigAir závod doprovázelo sněžení, které závodníkům stěžovalo podmínky. Na startu, v porovnání se sobotou, ubylo pár jezdců, ale jinak byla startovní listina velmi podobná. Za zmínku ale stojí holčičí účast, která se naopak zvedla. Samotný skok se skládal ze 2 odrazů, přičemž ke zdolání toho většího už to chtělo dostatek zkušeností. Určitě se jednalo o největší skok v ČR, který tou dobou stál. A že je na skoku dostatečný airtime nám už v tréninku ukázali Petr Müller a Eliasz Kiszka, kteří oba rozrotovali double cork 1080.

Závodnice i závodníci se museli vypořádat s občasným větrem a novým sněhem, který měnil rozjezdovou rychlost. Holkám stačilo odjet kvalifikační jízdy, ze kterých se určilo celkové pořadí. To 8 nejlepších kluků se po kvalifikaci muselo utkat ve finále, které se skládalo ze 3 jízd. Důležité bylo ukázat rozmanitost triků tzn. předvést rotace na obě strany nebo odrazy ze switche. Cork 9, switch cork 7, switch bio 9 – to vše jsme mohli vidět, ale největším highlightem byl určitě již zmíněný double cork 1080 od Eliasze Kiszky.

Prima COOL snowpark společně s Freeskier stánkem byl opět na místě. Zájemci, se v rámci tohoto doprovodného programu, mohli poprvé postavit na freestyle lyže a nechat si od trenérů poradit s prvními triky – to vše samozřejmě zdarma. A pro zkušenější lyžaři byly k dispozici na otestování některé netradiční modely lyží.

Ale zpět k hlavnímu závodu. Jak FIS Big Air ve Vítkovicích dopadl?