Nahrávám

Napiš pro vyhledání

O čem je rubrika ,,Vybavení“?
Každý týden ti jeden jezdec představí své lyže, vázání, boty a hůlky, které sám používá.
Těšit se můžeš jak na kluky z repre, tak i na méně známé freeski nadšence.
Postupně tak můžeš srovnávat, kdo používá jak dlouhé lyže a na jaký DIN si utahuje vázání.

V dnešním díle se nám představí redaktor magazínu Freeride.cz/ski Maty Vránek.
Matyho peripetie nejdou popsat jednou větou, takže se v klidu posaď a čti dál.

Matyho lyže v posledním stádiu

Maty Vránek

Je to tvoje Maty, pusť se do toho:)!

Typ a délka lyží: Ještě minulej tejden sem měl ATOMIC Infamous, délka 171, který už ale byly v klinický smrti a musel sem je umělě udržovat na životě pomocí přístrojů. Na obou špičkách čistokrevnej žralok (viz. foto). Poslední tripy do Rakouska jsem se celkem styděl. Je to asi jako kdybyste do Monaka dorazili v žigulu. Všude samej RolsRojs a vy tohle. Teď jsem je ale konečně vyměnil za nový Line Tom Wallisch Promodel taky 171 cm a to je už jiný kafe. Jinak lyže v parku používám o pár cm kratší než sem já… vysokej sem tak akorát, futrama projdu.

Do prašanu mám VÖLKL One 186cm a názvu se držím doslova. Mám totiž už jen jednu, druhá skončila v prosinci v Rakousku v lavině a nenašla se. Mám tak teď tři možnosti. Buď si koupim nový nebo jí na jaře zkusim najít nebo si amputuju jednu nohu… nemá náhodou někdo jednu navíc?

Model vázání: Aktuálně mám vázko MARKER Griffon 13(Griffon, Jester i Squire najdeš v eshopu)

Moje váha a nastavení DINu: Netrpim nadváhou, takže se nepotřebuju vážit, tudíž doma nemám váhu a nevim kolik vážim. Vázko mám asi na DIN 10. Na ty moje šmrdly to stačí.

Kde mám vázání navrtané: U parkovek real střed.

Vázání si vrtám sám nebo si ho nechávám montovat v servisu?
Vzhledem k tomu, že Pat a Mat by se ode mě mohli učit a dělá mi problém i instalace novejch baterek do walkmena, tak jedině servis. Doma by hrozilo, že na jednu lyži vrtnu dvě patky a ještě přijdu o prst…

Značka a typ lyžařských bot: NORDICA Ace Of Spade, který to už se mnou táhnou taky nějakej ten pátek. Měl jsme Nordicy i předtím a vyhovujou mi. Jsem rebel a SPKáčka sem na noze nikdy neměl..

Model a délka hůlek: Nejlevnější metrový paličky myslim z Intersportu za 2 kila kupovaný den před odjezdem do Alp. Hůlky jsou u mě spotřební zboží takže nějaký kevlarovo-duralový modely z matroše, z kterýho děla NASA vztlakový klapky na raketoplány je pro mě zbytečný…

Maty, Dachstein, tail slide

Díky moc. Přejeme ať se ti na nových lyžích dobře jezdí a laviny se ti vyhýbají obloukem.

Tags:
Autor článku - Ondra Beneš

Ve freeskiingu se pohybuju už pěknou řádku let. Objel jsem velké množství českých i zahraničních závodů, odcoachoval spoustu campů a objevoval se ve freeski filmech i časopisech. Freeskiing mě stále hrozně baví a jsem rád, že se s tebou mohu podělit o své zkušenosti, rady a tipy.

  • 1

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.