Nahrávám

Napiš pro vyhledání

V sobotu 11. 2. 2023 se v Deštném v Orlických horách uskutečnilo Mistrovství ČR, v disciplíně Slopestyle, spadající do série závodů Czech Freeski Tour.
Jaká byla trať, kdo vyhrál, byly k vidění i double corky a odhalila dopingová kontrola některé zákazané látky u závodníků? Na to se teď mrkneme.

Jak už to na závodech Czech Freeski Tour bývá zvykem, sluníčka jsme se nedočkali. Ale povětrnostní podmínky byly dobré, viditelnost také a lehké mrkholení se dalo překousnout. Ranní registrace a trénink ukázaly, že na startu se představí zhruba 40 jezdců.

Po riders meetingu mohly proběhnout první kvalifikační jízdy. Začínalo se ženami, které se na start postavily celkem 4, následovali děti a poté muži. Trať se skládala z horních 3 jibových platforem (vždy se 2 překážkami různých obtížností) a spodního skoku (taktéž se 2 odrazy – menším a větším). Zejména první rail se hodně „kousal”, což způsobilo několik pádů a pokažených jízd. Ale jinak byla trať postavena velmi pěkně a na jibech byly k vidění pěkné 450 i pretzely.

Skoku se nikdo nezalekl a všichni předváděli stylové triky. Holky rotovaly o 360 i 540 stupňů a u nejlepších kluků byly k vidění nejčastěji 720, 900 a to i ze switche. Rozměry skoku neumožňovaly šílenější rotace nebo double corky, což ale nikomu nevadilo a alespoň byl čas přidat nějaký grab navíc.

Po celý den byl široké veřejnosti k dispozici také PRIMA Cool mini snowpark, který se nacházel na dojezdu sjezdovky. V něm se dal využít malý skok a bedna. Hned u snowparku stál i náš stánek Freeskier.cz s několika testovacími freestyle lyžemi, které si zájemci mohli zdarma půjčit a pod dohledem trenérů vyzkoušet první triky. Mezi kvalifikačními jízdami a finálem proběhl v malém snowparku contest o drobné ceny, na který se přesunula i většina startovního pole. Z testovacích lyží budily největší pozornost unikátní jibové lyže bez hran Armada Bdog Edgeless (lyže budou k vyzkoušení i na dalších zastávkách Czech Freeski Tour).

Finálové jízdy nabídly to nejlepší z celého dne. A jezdci se snažili o to víc, neboť si z MČR zapisovali do celkového pořadí Czech Freeski Tour dvojnásobný počet bodů. A jak to tedy dopadlo?

3. místo: Jirka Lafek

Závěr závodu zpěstřila ještě návštěva dopingové kontroly. Ale podle našich informací dopadly výsledky všech testovaných v nejlepším pořádku.

Níže nalezneš kompletní výsledkovou tabulku i průběžné pořadí Czech Freeski Tour.

Koukni také k nám na IG na výběr stories z Deštné a na FB si můžeš prohlédnout další fotky.
A nezapomeň si v mezičase navoskovat lyže, protože další závod se blíží! Doufáme, že se o víkendu 25. – 26. 2. 2023 sejdeme ve Vítkovicích v Krkonoších ještě v hojnější účasti. Na úplný závěr se sluší poděkovat i všem partnerům akce, bez kterých by se tento závod neuskutečnil.