Nahrávám

Napiš pro vyhledání

Fanda vypustil do světa podařený edit zachycující jeho loňskou sezónu v Laaxu a taky výlet do USA. To nám samozřejmě nedalo a v rychlosti jsme se ho zeptali, jak je možný, že si takhle užívá na horách.


Čau Fancku, ty už jsi skoro lokál v Laaxu. Kolikátá už je to sezóna, co si se tam usídlil a jak se to vlastně stalo, že si užíváš zimu v jednom z nejlepších snowparků?

No lokál… lokál je silný slovo, ale jsem tu už 4. sezónu a začínám se tady pomalu cejtit tak nějak doma noo ?.
Měl jsem po maturitě a špindlerovská Hromovka mě už netankovala, takže jsem se rozhodl že chci jinam a nejlíp do Laaxu. V létě jsem odjel na Hrozenkov a tam se zeptal Lukina (Lukin Mikula pozn. red.), jestli neví o nějakem ubytování a on veděl. Pracoval jsem ve Švýcarsku o víkendech jako uklízečka v jedný firmě ve Flimsu. A to mě stačilo, abych se uživil. Takže jsem furt lyžoval hehe ?. No a pak další léto na Hrozenkově, se mě Lukin zeptal jestli bych mu nechtěl pomáhat s coachingem svěřenců. A tak už 3. zimu lyžuju s felákama a s felačkama?.

 

USA je sen každýho freeskiera. Řekni nám ve zkratce něco k tomuhle tripu. O co šlo, na jak dlouho jsi tam byl, s kým a hlavně… je Amerika fakt tak dobrá?

Letěli jsme na 3 týdny ve složení Vojta, Lukin, Křivas, Líba, náš švýcarský kamarád Ady a já. První 2 dny jsme zůstali v LA a pak po zbytek tripu v Mammothu. Já jsem ješte zůstal o tejden dýl, takže jsem si dal měsíc v Cali ?
No.. Je to prostě AMERIKA! Berou tam to lyžování uplně jinak. každej jezdí mimo sjezdovku, baví je kreativita (obří snake runny) a má to tam atmosferů prostě. A ano, je fakt tak dobrá!


Díky moc, přejeme co nejvíce odejtých triků a vydařenou sezónu.

 

Tags:
Autor článku - Ondra Beneš

Ve freeskiingu se pohybuju už pěknou řádku let. Objel jsem velké množství českých i zahraničních závodů, odcoachoval spoustu campů a objevoval se ve freeski filmech i časopisech. Freeskiing mě stále hrozně baví a jsem rád, že se s tebou mohu podělit o své zkušenosti, rady a tipy.

  • 1
Předchozí článek

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.