Nahrávám

Napiš pro vyhledání

Dnešní díl nás zanese k jednomu z nejstylovějších jezdců český scény. Kuba Woth svítí na zoubek Radku Palkoskovi. Co plánuje na léto nebo na jakých jezdí lyžích, to se dozvíš v následujících řádcích!

Čau, Radku, dneska se tě chci zeptat na pár otázek, takže by ses nám tady mohl trochu představit.

Čau, tak já jsem Radek Palkoska. Je mi 20 a půl let. Moje znamení je blíženec. Jsem 172 cm vysokej, cca 70kg těžkej, nohu mám 41-42 a o dalších mírách se radši vyjadřovat nebudu (stejně už je všichni znaj – pozn. redakce). Nejradši na lyžích říkám zoro, dino a borklojd nebo je spojuji.

Jak jsi se vůbec dostal k freeskiingu? Slyšel jsem, že jezdíš i na bruslích, má to něco společného?

Tak na lyžích jezdím díky rodičům od malička. I když to spíše vypadalo na to, že skončím na snowboardu, když jsem tak 4 sezony nevytáhl lyže ze skříně. Pak ale přišel zvrat a to byly právě brusle. Vlastně jsem na nich trávil každý den a mega mě to bavilo. Od lyží je to trošku odlišný, ale vlastně na stejný brdo. Pak mě jednou kámoš přemluvil, ať si na večerko vezmu lyže a začal jsem na nich kravit jak na bruslích, a tím to všechno začalo.

Na jakých lyžích teď jezdíš ? A v jakých resortech nejradši?

Od půlky sezony jsem začal jezdit za Sporten, takže díky moc do Sportenu! Jinak délku lyží mám tak přiměřeně ke své výšce, lepší o pár centimetrů víc a spokojenější jsem na užších modelech. Můj nejoblíbenější resort se nachází v Itálii a je to Seiser Alm. Super skoky, hravej park a dobrý železa. Pak je to park z Rakouska – Absolut park ve Flachau, kterej je taky mega nabitej. A z Čech je to Pec pod Sněžkou, kde letos udělali kluci s parkem velkej progress.

Čeho by si chtěl dosáhnout ve freeskiingu, máš nějaké cíle?

Teď momentálně jsem štastnej, že jsem si vyjel kvótu na evropák, takže doufám, že se udržím a příští sezonu nějaký objezdím. Jinak by se mi líbilo figurovat v nějakým freeski filmu, tak se třeba časem něco poštěstí.

Na závěr bych se tě chtěl zeptat, jaký máš plán na léto, budeš trénovat?

Uplně nejradši bych zase pádil na ledovec do Francie – Les2Alpes, kde jsme teď byli poslední dva roky na měsíc o prázdninách, ale jestli to nevyjde, tak určitě proběhne nějaký skakání do vody. A samozřejmě nějaký dny na bruslích, jinak děkuji za rozhovor a někdy na kopci!

Tags:
Autor článku - Tomáš Kroczek

Čau, jsem Króča a moc rád lyžuju. Dokonce o tom sem tam i něco napíšu. Nejčastěji mě potkáš v parku u nás v Krkonoších, tak se vidíme na sněhu!

  • 1
Předchozí článek

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.