Nahrávám

Napiš pro vyhledání

Czech Freeski Tour 2023 – kompletní výsledky

Letošní série závodů Czech Freeski Tour je za námi. Poslední zastávka se, i přes nepřízeň počasí a změnu termínu i lokality, nakonec uskutečnila minulou neděli 2. 4. 2023 na Klínovci. Nejprve se tedy pojďme podívat, jak dopadl tento závod a poté se mrkneme i na kompletní výsledky celé tour.

Déšť, déšť a déšť, tak by se dalo shrnout počasí, které předcházelo závěrečnému závodu. Krušnohorskému středisku Klínovec se však povedl téměř zázrak a i přes nedostatek sněhu postavili shapeři slopestyle čítající 4 překážky za sebou. Trať se skládala z rovného railu, spiny, skoku a rovné bedny. Nedočkavci se (opět v dešti) sešli na svahu již v sobotu 1. 4., aby si prohlédli trať a využili volného tréninku před závodem.

V neděli se na start závodu postavilo zhruba 20 riderů. Z toho 2 holky, 10 dětí a 9 mužů. Po tréninku proběhl tradiční riders meeting, kde se upřesnil průběh závodu, počet jízd, systém hodnocení a poté se mohlo jít závodit.

Na horním rovném railu byli nejpopulárnější 270 i 450 z railu a hodně jezdců volilo také rotaci do railu 270 in. Následná spina přímo vybízela ke kreativitě a lákala jezdce k handdragům, lazyboyům, frontflipům, nebo rotacím doprava i tailtapům. Ze spiny se již jelo rovně přímo na skok, který nebyl největší, ale zato byl příjemně postavený a mohli ho bezpečně využívat všichni závodníci nehledě na věk, pohlaví i zkušenosti. Těm nejlepším umožnoval skok provádět vyosené rotace o 720 s odrazem popředu i ze switche. Paradoxně ta papírově nejlehčí překážka v parku – rovná bedna – způsobovala riderům největší potíž. Po dopadu skoku museli jezdci přibrzdit a koncetrovat se na technický trik na bedně, což se mnohým nepodařilo a navíc se bedna občas i nepříjemně kousla.

Vedle závodní trati se nacházel Prima Cool mini snowpark s malým skokem a kluzišťem. Zázemí, nejen pro závodníky, tvořil Freeskier a Primo Cool stánek s lehátky a také možností bezplatného zapůjčení lyží a koučingu v mini snowparku, kterého využívali náhodní zvědavci. Těsně před vyhlášením se v mini snowparku sešla celá startovní listina, což vyústilo v parádní „sranda session“ na kluzišti.

Poté již proběhlo vyhlášení výsledků záverečného závodu CFT na Klínovci, které dopadlo následovně.

Kategorie ženy:
1. místo: Tereza Nečasová
2. místo: Zuzana Nečasová

Kategorie děti:
1. místo: Lukáš Peterka
2. místo: Jakub Koula
3. místo: Matěj Pecháč

Kategorie muži:
1. místo: Jan Ferbr
2. místo: Petr Müller
3. místo: Eliasz Kiszka

Zde jsou kompletní výsledky celé tour zahrnující všechny závody:

Kategorie ženy:
1. místo: Tereza Nečasová
2. místo: Zuzana Nečasová
3. místo: Adéla Krčálová

Kategorie děti:
1. místo: Jakub Koula
2. místo: Damian Kiszka
3. místo: Matěj Pecháč

Kategorie muži:
1. místo: Petr Müller
2. místo: Eliasz Kiszka
3. místo: Jan Ferbr

Fotogalerii najdeš na našem Facebooku.
Detailní výsledky včetně rozpisu všech bodů přikládáme níže.

Poděkování patří sponzorům i organizátorům, bez kterých by se tato unikátní série závodů nikdy neuskutečnila.
Svaz lyžařů ČR
Oakley
Armada
Freeskier.cz
Snowpanic
Prima Cool
Česká Mincovna
Red Bull

Tags:
Autor článku - Ondra Beneš

Ve freeskiingu se pohybuju už pěknou řádku let. Objel jsem velké množství českých i zahraničních závodů, odcoachoval spoustu campů a objevoval se ve freeski filmech i časopisech. Freeskiing mě stále hrozně baví a jsem rád, že se s tebou mohu podělit o své zkušenosti, rady a tipy.

  • 1

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.