Jeden den na soustředění s Vojtou Břeským

Share

 

Že freesking (když ho berete opravdu vážně) není jen o pohodě na kopci a opálenejch brejlích nám dneska ukáže člen seniorský reprezentace – Vojta Břeský. Lehce nám nastíní běžnej den na kondičním soustředění ve Špindlu, aby i obyčejní smrtelníci mohli nahlédnout pod pokličku české freeskiingové špičky.

 

hoši v rychlých brýlích

6:37 – Šimbovi (Šimon Bartík – reprezentační kolega – pozn. red.) zvoní první budík a ty i zbytek pokoj víš, že během deseti minut se musíš jakkoliv slisovanej připravit na ranní poklus špindlovským hoodem

7:00 – Snídaně – dávaš si poctivej přísun karbohydrátů z přesnídávky a když jseš rychlej, tak na tebe zbyde i vajíčko.

7:45 – Po lehkým strávení snídaně začíná dopolední workout. Všichni chodí nezvykle včas, protože nikdo nechce klikovat za pozdní příchod…jelikož je začátek léta, tak tohle soustředění bylo zaměřený spíš na sílu než na rychlost. To znamená, že rychlý brejle jsme nechali doma a klidně si ráno zajdem do posilky. Benč, bicák – klasika, znáš to. Ne vážně, někdo by si mohl říct, že jsme banda floutků, co cvičí hlava nehlava, hlavně, ať to roste. Není tomu tak! Pepek, Pečák a Dalas (Pepe Kalenský, Michal Peč a Roman Dalecký – trenéři) tomu rozuměj a předávají nám zkušenosti ve všem, co je potřeba. Prostě máme všichni sixpack jako prase!

12:00 – Po ranní hodince a půl cvičení, sprše a daní se dokupy je k obědu třeba rajská.. Po obědě si většina z nás dá nohy nahoru a následujou 2 hodinky chillu.

14:30 – Odpolední program je už trochu nabitější – nebo alespoň pro mě. Děláme různý balanční srandy na bosu, opičí dráhy, ručkujem po tyčích, ze kterejch máme poctivý mozoule atd. Následuje nějaká hra – fotbal, basket, cokoliv. Často dáváme dlouhý nakopávaný balony a snažíme se trefovat zařízení a pak jedem zpátky na ubytko.

18:00 – K večeři zas nějaká česká klasika (uplně to jídlo tak nehrotíme jako třeba atleti).

??:00 – Večerka – po večeři už jsme většinou všichni rádi, že se můžem v klidu natáhnout a koukat normálně na Okresní přebor.

Každý soustředko trvá 4-6 dní, přičemž po třetím dnu už se probouzíš fakt bolavej – je to záhul!