Budoucnost KromWars?

Share

Konec léta je tu a to téměř každý rok znamenalo konání legendární freeski akce KromWars. Jak to s KromWars vlastně vypadá do budoucna? Byl loňský ročník opravdu ten poslední? Na to jsme se zeptali hlavního organizátora akce Jirky Voláka.

 

Jirka Volák:
Ti z vás, kteří o téhle akci už vědí nebo viděli alespoň šťavnatá videa od Martina Kaňůrka, tak už netrpělivě vyhlížejí další ročník, který by se měl konat v létě 2019. Tuhle parádu, děláme každé 2 roky, abyste se na ni o to více těšili. Jestli další ročník bude nebo ne, to je celé ve hvězdách, ale pokusíme se udělat vše proto, abychom se tam společně potkali a užili si zábavu, jakou jen tak jinde neuvidíte. 

Máme za sebou už 4 epizody mezigalaktických bitev na poli KROM WARS, přičemž úspěšný BIGAIR contest s mezinárodní účastí doplnil v roce 2017 až nad očekávání povedený WAKE contest přes 2 bazény na koupališti v Kroměříži. V tomhle trendu chceme pokračovat a snad přidat i něco navíc … 

 

 

Díky Jirko za pěkný úvod. Jsem rád, že šance na pokračování KromWars tu je. Začněme ale od začátku. Jak vznikl nápad na KromWars a co tě přimělo k uspořádání prvního ročníku?

Ahoj Ondro, tenhle v počátcích bláznivý nápad, kterému málokdo věřil, vzniknul v mé hlavě v zimě roku 2010, kdy jsem byl čerstvě po operaci křížového vazu. Ležel jsem zlomený doma a řekl si, že ten čas musím nějak smysluplně využít. Jezdili jsme tenkrát do Hrozenkova a Štítů trénovat do vody, což byla super podívaná a mě bylo líto, že to nevidí naživo více lidí. Zlomil jsem kámoše z naší HDF party a šlo se do toho po hlavě bez větších zkušeností:)

 

 

Organizace takové akce musí být hodně náročná, kolik se na přípravě podílí lidí?

Poslední ročník zaměstnal už cca 20 lidí. Stavba skoku, wake vleku, vstup, VIP zóna, organizace závodu, design, hostesky … no je toho dost. Mám štěstí, že se okolo mě točí schopní a nadšení lidi, kteří to dělají opravdu od srdce, což u takové akce prostě musí být!

 

 

Já mám na KromWars skvělé vzpomínky, jeden ročník byl lepší než druhý. Máš ty nějaký tvůj nejoblíbenější ročník, kdy se vše vydařilo tak, jak si chtěl?
Akci jsme přesouvali z Kroměříže do Hulína a zase zpět, takže zkušeností a zážitků spousta. Snažíme se to někam posouvat, což se myslím daří, ale můj oblíbený ročník zůstává z roku 2015, kdy se podařilo snad vše. Pěkná návštěva, super počasí, sexy holky, koupačka, úžasný contest zakončený precizním trojitým backflipem od Pečáka, párty s Majkem u levýho repráku… no byla to lahůdka:)

 

 

Říkal sis naopak i někdy, že s tím máš chuť seknout, že nic nevycházelo podle plánu?

Taková akce je 100% závislá na počasí, což je bohužel to jediný co nemůžeš ovlivnit:/. Zatím jsme měli dost štěstí, ale poslední ročník 2017 si to trochu vybral a byla zima. Promítlo se to na návštěvě, ale díky bohu vůbec ne na atmosféře, spíš naopak. Což hodnotím jako úspěch a utvrdil jsem se v tom, že KROM WARS prostě patří do Kroměříže !!! Snad to bude ještě nějaký čas pokračovat …

 

 

Díky Jirko, že jsi KromWars dal dohromady. Myslím, že to bylo vždy skvělé zakončení léta a pomohl jsi tím českému freeskiingu. Ještě mi na závěr řekni… Kdo vymyslel ty holky v plavkách:)? Přiznej se, že to byl tvůj nápad:).

Krásný holky v plavkách prostě dodávají téhle akci ten originální punc a všem se to líbí, no ne? Pokud se nemýlím, tak tvoje žena ti taky poctivě držela cedulku v létě 2013;).