Jakub Čoček – temnej rider z Hranic

Share

 

Čuz! Jak je, co zrovna děláš?

JČ: Číííz, zrovna jsem na začátku aftrošky na Červený Vodě, a užívám si posledních jarních shredů na slushi, sluníčko, lehátka a opalovačky. Na to jsem celou sezónu čekal a konečně je to tady!

 

Na úvod krátká představovačka, znáš to.
Jsem Kuba Čoček, je mi 24, stále ještě studuju design v Praze (teda doufám, teď jsem tam dlouho nebyl). Poslední dobou preferuju hory a oceán než dlouhý dny ve škole, ale hned jak skončí sezona, tak to začnu žehlit! Dokud to jde, tak si ten život snažím dělat hezkej, takže surf, lyže a brusle – jasná volba. Nic z toho ale nemám v planu vyhrocovat, ale spíš to brát jako zábavu a užívačky.

 

Jak trávíš letošní zimu?

Letos jsem měl v plánu potočit nějaký streety, zima by tomu i přála, akorát jsem se nějak ocitl začátkem sezóny na Dolní Moravě, kde jsme na poslední chvíli dostali nabídku ladit park, a když jsme na to kývli, tak jsem se tam celkem upsal a nebyl čas moc lítat po streetech. Takže celou sezónu jsem na DM a jenom párkrát jsem si odskočil do jiných středisek na kukandu, ale do ulic sem nezavítal a nemám ani na jeden záběr. Navíc to moje ježdění poslední dobou je spíš zewling, pořádně jsem jezdil tak 3 dny.

 

Ty jsi celkem specifickej jezdec, jakej směr lyžování tě vlastně nejvíc baví, snažíš se jezdit podle sebe nebo sleduješ i ostatní jezdce?

Rád jezdím jinak a hlavně, co mě baví. Nejradši bych si točil jen ty streety a na jaře poshredil slushík v parku s partou. Trošku to sleduju, spíš teda jen pár jezdců co mě zajímají, ale že bych koukal na světáky, to nehrozí. Uznávám spíš stylovky a osobitej styl, než přehrocený mixéry v dresech.

Co máš v rámci freeskiingu v plánu do budoucna? Dva roky zpátky jsi natočil vlastní streetový video, můžeme čekat něco podobnýho v dohledný době?

Jak už jsem se trošku zmínil, chtěl bych určitě ještě něco vytvořit na streetech. Když bude čas a bude s kým, ale z letoška není jedinej záběr no. Ale pořád doufám, že se k tomu ještě dostanu. Teď to byl spíš chill a pohoda. Videa z parku se mi ani moc dělat nechtějí, parky beru jako zábavu nebo trénink do powderu a na streety – to jsou věci, co by se měly točit.

 

Pokud vím, jsi taky hlavním strůjcem pravidelnýho podzimního city contestu v Hranicích, jak to vypadá s dalším ročníkem?

Jo, to sedí! Abych pravdu řekl, tak po každým ročníku se na to chci vykašlat, protože je s tím hrozně zařizování a já z toho nic nemám. Ale po roce na to vždycky zapomenu a dělám to znova. Poslední ročník byl hodně v chillu, sešla se parta – Štivis, Pepišť a kluci z bývalýho Pápru (Paprsek – pozn. redakce), a brutálně mi se vším pomohli a udělali to v nejlepší atmosféře a chillu, což do začátku sezony bylo TOP.  Ještě jsem pořádně nezapomněl na ty zařizovačky, ale asi se další ročník konat bude!

 

Je něco, co bys chtěl moudrochtivejm čtenářům vzkázat?

Ať si jedou freeskiing jako láčes a zábavu a ne jako přepálenou atletiku. Zdá se mi, že to poslední dobou ve freeskiingu chybí… At’ je zas ten freeskiing spíš lifestyle než sport!

 

A na závěr si dáme s Čočisem rozstřel.

Skoky nebo raily?

Raily!

Switch nebo normal?

Always switch!

Prašan nebo slush?

Slush!

Obtížnost nebo styl?

Styl!

S hůlkama nebo bez?

Tady těžko říct, s hůlkama mě to baví skrz styl, ale bez rukavic jsou to ty pravý shredy. Já ale bez hůlek jezdím jak retard, takže asi hůlky.