FACE2FACE: Ondra Beneš x Riči Brož

Share

V prvním díle letošní sezóny bylo třeba sérii otázek znovu nastartovat, o což se postaral náš šéfredaktor Ondra Beneš, kterej si vybral šumavskýho srdcaře Ričiho Brože!

Ahoj Riči, ty jsi vždy stál spíš v zákulisí freeski scény. Jaký jsou vlastně tvoje freestylove highlighty, nebo se cítíš víc jako freerider?

Ahoj! Já se tady tak hezky schovávám na Šumavě a nechci být rušen :)) Nooo, cítím se jako lyžař, který má rád freeride.

V parku jsem začínal, když mi bylo asi 12, v době začátků tady na Šumavě, a nikdy mi to nějak moc nešlo. Jako první trik byl frontflip, který jsem skákal všude. Pak točky max po 7 a to už sem byl Harapes. Spíš mě celou dobu bavilo parky stavět, zajímat se o organizaci závodů a tak… no a jak jsem byl v parku dost i pracovně, tak mi to tam nebavilo víc a víc a začal jsem prášit. A práším dodnes.

Ričiho frontflip v roce 2006

Vím, že stojíš za letním skokem do vody Harakiri Water Jump. Jaké s ním máš plány do budoucna?

Asi už ho jen udržovat, aby fungoval, aby to tam kolem bylo hezký i na koupačku a byla tam pohoda, jako je do teď. Vždy děláme každoroční akci, což je opening a ten bude i tak pokračovat . Skok je na super místě, v krásný přírodě a má to své kouzlo tam trávit čas. Já to beru jako takové mé hřišťátko, kde trávím horké letní dny a jsem rád, že poslední dobou tam za námi začli jezdit bandičky trénovat .

doma na Šumavě

Kromě jiného pořádáš i akci Iron Jam, při které je postavený snowpark v centru města. Podílíš se i na stavbě klasického zimního snowparku? Jak to vlastně vypadá se snowparkama u vás na Šumavě?

Jak jsem už psal nahoře. Čtyři zimy jsem se i živil stavbou parku tady u nás a další 4 roky jsem to dělal jako koníček a do toho jsem organizoval většinu eventů tady. Ale naše ski a snb komunita se postupně rozpadla(škola,práce, rodiny) a teď tady jezdí jen pár lidí a i díky nezájmu areálů tady žádný park nestojí. Já už se tady naházel za ty roky x desítek hodin lopatou, ale  bohužel nikdo není z mladé generace takovej srdcař, aby to dělal jako my dříve.

Iron Jam je klasika a taky srdcovka, zavřem město, navozíme sníh, postavíme park, kluci udělají show a park zbouráme. Dá se říct, že většinou je to jedinej park v zimě na Šumavě.

dropajz v Japonsku

Chystáš se tuhle sezónu na lyže opět do Japonska nebo máš vyhlídnutou jinou exotickou destinaci?

Loni jsem po třech návštěvách Japonsko vynechal pro nedostatek sněhu tam a přebytek u nás. Letos v Japonsku taky bída a u nás taky. Takže zatím vyčkávám, a jestli padne, tak asi poletíme. Když ne, tak asi “jen” Alpy a taky budeme prášit u nás když počasí dá. Šumava je prašanová! Příští podzim asi zkusíme nějaké Rusko, ale to je ještě daleko. Díky za otázky!