FACE2FACE: Michal Klápště x Tomáš Vich

Share

Dneska po chvilce, kdy si otázky přihrávala generace zkušenějších, zabrousíme mezi náctiletý. Pijenč si přichystal pár záludností pro beneckýho Tomáše Vicha, kterej na český scéně už rozhodně není neznámou!

Čus, Tome, dlouho jsme se neviděli, tak by mě zajímalo, jak žiješ, co studia, život a jestli ti vubec zbyde čas na freeskiing…

Zdarec, času na lyžování už nemám tolik kolik bych si přál, ale i tak si člověk musí umět udělat čas na to co ho baví. Ohledně školy jsem teď po pěti letech konečně spokojenej a dělám to co mě baví 🙂 Takže momentálně jsem šťastnej a užívám si život.

Koukal jsem někde na netu, že jsi se nenechal zviklat mistrem Volišem z boudy Martinovy (Martinem Moudrým – pozn. redakce) a jseš spíš shreďák. Tak jak to teda s tebou je? Jednu chvíli to vypadalo, že budeš čistokrevnej závoďák…

Poslední dobou jsem začal zase víc shredit a hrozně mě to baví. Skoky mě taky bavěj, ale neumím na nich tolik věcí, takže teď u mě vede jibbing. Ohledně závodění se to se mnou má tak, že bych to zase rád zkusil, ale jsem rád když si najdu čas na to si zajet do Vítkovic, natož pak jet na závody.

Jak vidíš freeskiing u nás? Co by jsi vylepšil a s čim jseš naopak spokojenej?

Na to, že tady u nás pro tenhle sport nemáme nejlepší podmínky, tak si myslím, že je tady veliká snaha o to to změnit a dát o sobě vědět celému světu. Z mého pohledu se průkopníkem českého freeskiingu stane Speedy (Štěpán Hudeček – pozn. redakce) a hrozně bych mu to přál.

 

 

Kde vidíš freeskiing za 5 let? Všichni v elasťákách a pletenejch rukavicích a slajdy po gulích, protože po holeních už se jezdí?

Styl oblíkání je na každém freeskieroj a na tom, kdo je jeho idol, ale každej jezdí v tom, co mu je nejpříjemnější a co se mu líbí. Za pět let se může stát hodně věcí a radši nechci ani tipovat, co nového za triky přibude.

Co jiný koníčky krom freeskiingu, máš?

V létě jsem začal jezdit na skatu a hnedka mě to chytlo. Takže skoro všechen volný čas věnuji právě tomu.

Ještě mi řekni pár oblíbenejch lyžníků a dám ti pokoj! Jo a díky za podporu JustSkiing, at se ti v kulichu dobře shredí!

Celá parta the Bunch je pro mě velikou inspirací a třeba taky Edollo nebo B-Dog, prostě z toho lyžování musí vycházet ta zábava, je to hlavně o tom. Kulich je v topu a tobě díky za otázky a užívej 🙂 peace