5 filmů a párty k tomu – Freeski Premiere 5

Share

Zase po roce na podzim, zase po roce v Kasárnách Karlín.
4. 10. 2023 se konal již pátý ročník Freeski premiéry pod taktovkou kluků z podcastu Tupý Hrany. Celkem se promítalo 5 projektů, ve kterých bylo letos k vidění hlavně absolutní zabíjení na streetech v podání holek i kluků, a to z Česka i ze světa.

Oficiální program začínal v 19:00, aby měl každý čas koupit lístky do tomboly, vyklopit první pivko, pozdravit známé a zabrat si místo ve vnitřním promítacím sále. A ten byl v promítací čas narvaný až k prasknutí. Sice zde letos možná trochu chyběly známé tváře z české scény, ale ostatní příznivci freeskiingu je zvládli kapacitně nahradit úplně v pohodě.

Celý večer zahájil, a dále jím i provázel, Tomáš Kroczek. Filmy, které kluci pouštěli, nejsou ještě oficialně venku. Ale naštěstí všechny produkce klukům hned nadšeně poslali odkaz na film, „jo pusťte si to v Praze, když děláte premiéru”. Je krásné vidět, jak komunita hezky funguje. Kroča bohužel ochudil obecenstvo o vyprávění vtipů, ale aspoň uvedl první film, kterým byl jediný čistě holčičí projekt.

Relentless – Terka Korábová

Relentless neboli česky vytrvalý, houževnatý nebo neúnavný. To jsou všechno vlastnosti holek, které ukázaly, že dovedou neskutečně zabíjet v backcountry i na streetech, a že dovedou najít spoty v Americe i třeba Jablonci nad Nisou. Krom Terky ve filmu lyžovala i například Hannah Langes, Shonny nebo Laura Wallner, která dokonce přijela na premiéru do Prahy. A chutnalo jí pivo. A to se nám líbí.
Holky mají premiéru ještě 28.10. v Innsbrucku, takže pokud budete mít cestu, určitě doporučujeme se tam zastavit!
Terka apelovala na všechny holky v sále, že by je ráda viděla i mimo premiéru – lyžovat v parku, a to taky moc podporujeme!

Forre movie 2 – Forre

Každému v sále hned po prvním záběru muselo být jasné, že tihle kluci to jednoduše nemají v hlavě v pořádku. Finská parta Forre je slavná hlavně přes zabíjení na streetech a přesně to i doručili. Je to kreativní, je to úplně šílený, je to krásný. Dokonce i jinak velmi klidným publikem to úplně zacloumalo. Až to bude venku, pusťte si to, to se nedá popsat.

Brushino – Henrik Harlaut, Noah Albaladejo

To, že měl Henrik špatnou ruku celou sezónu, ho absolutně nelimitovalo vytvořit úplnou pakárnu společně s Noahem v podobně tohoto editu. Nejen, že se Henrik nebál o ruku a klasicky ani o svoje kalhoty. Ale nedělalo mu problém se vykoupat ani v úplně ledové vodě, nebo se malém nechat zabít drátem. Podívejte se sami 10. 10. , kdy film dropuje na YouTube.

Czech Mate Mixtape – Šimon Bartík, Daniel Hanka

To nejlepší, co kluci v rámci Czech Mate natočili, a to, co ještě freeski svět ani neviděl. Šimbův střih klasicky okořeněný zajímavou grafikou a Danova rocková palba k jeho partu. Bomba. Kluci ukázali mimo šílený spoty i pojezdy v parku a sklidili dlouhý a zasloužený potlesk od publika.

Magma 3 – Alex Hall, Hunter Hess

Třetí pokračování projektu od těchto dvou zabijáků. Převážně se objevovaly záběry z backcountry z amerického Mt. Hoodu. Sledovat tyhle dva dohromady, kdy Alex zandá cokoli, na co si jen pomyslí.. a Hunter, jakožto rampař, má ještě úplně jinou zásobu triků.. Edit pohladil každého na srdíčku, nejen freeskiingem na té nejvyšší úrovni, ale i kinematografickou kvalitou.

Všechny filmy byly neskutečná palba. Skvělé je, že české projekty se mezi momentální absolutní špičkou vůbec neztratily. Kdokoli máte natočené záběry v šuplíku, sestříhejte něco, ať je zase co pouštět.

Večer pokračoval volně tombolou. Letos byla opravdu neskutečné nabitá. Byly zde brýle, bundy, poukázky na nákupy, mikiny, čepice.. ale hlavně.. Čtvery páry lyží! To vše od partnerů – Freeskier.cz, Atomic, Armada skis, Horsefeathers, Big Shock!, Out of, Vagus, Level Gloves, Snowpanic.
Kluci se snažili obezřetně vyhnout nařčení z cinknutí tomboly tím, že nechali losovat svého vyhazovače Faraze, ale když si Michal Prouza šel pro mikinu od Horsefeathers, všem bylo jasný, že to je jako každý rok:)).

Dále následoval klasický večírek v Kasárnách s Djkou Nádvoří do pozdních hodin. K nelibosti některých zúčastněných, levej reprák byl připevněn až u stropu.

Díky moc všem, kteří přišli, kteří sdíleli akci, kteří lyžují nebo snowboardují, kteří poslouchají Tupý Hrany a samozřejmě těm, kteří chodí do Kasáren.

Hlavně největší díky partnerům akce a Šimbovi s Kročou, že premiéry dělají.. protože co je víc.. díky za to, bylo to klasicky úplně taaaaaaap braaaaa!

Autor článku: Soňa Hanzlíková
Fotky: Lukáš Oujeský