Nahrávám

Napiš pro vyhledání

Xgames máme za sebou a tak je načase, abychom se podívali na zoubek někomu z jejích účastníků. Já jsem si pro tebe vybrala Maggie Voisin – hvězdu amerického freeskiingu. Maggie má v pouhých dvaceti letech na kontě úspěchy, které by jí mohly některé ze starších kolegyň závidět. V mezinárodních závodních kruzích se totiž pohybuje už od čtrnácti let. Pojď se s námi podívat na její lyžařský příběh spolu s výběrem těch nejlepších videí.

Maggie Voisin, 20 let, Montana, USA
Sponzoři: Whitefish MT, K2, Visa, Monster Energy

Maggie se narodila v Montaně a vyrůstala v městečku Whitefish, které leží uprostřed Skalnatých hor. Lyžování tak má v krvi a rodiče ji postavili na svah už ve třech letech. Závodní kariéru si nejdřív vyzkoušela mezi brankami a po nátlaku od svého bratra nakonec přešla k freeskiingu. Poprvé se objevila na americké závodní scéně v roce 2013, kdy nejenže na začátku roku vyhrála Mistrovství světa, které tehdy pořádala organizace AFP, ale dokonce se umístila 3. na Dew tour a to všechno v pouhých patnácti letech. Později za to byla nominována ESPN Nováčkem roku.

Dew tour 2013

O měsíc později byla Maggie pozvaná na své první Xgames, kde se nakonec umístila jako druhá a odnesla si domů stříbrnou medaili. V závislosti na těchto úspěších se jí podařilo kvalifikovat se na Olympijské hry v Soči 2014, kde si ale bohužel zlomila kotník v tréninku a v hlavním závodě jsme ji tak nemohli vidět.

Xgames 2014

Po úspěšné rekonvalescenci se Maggie vrátila na sníh v létě 2014 a zúčastnila se kempů na Mt.Hoodu a ve Windells, kde je k vidění téměř každý rok.

https://www.instagram.com/p/rBopEsnyK1/

Po návratu na sníh si Maggie na Dew tour v roce 2014 bohužel přetrhla křížový vaz v koleni a následovaly opět rehabilitace. Toto zranění si vyžádalo skoro roční pauzu. Vrátila se až na Xgames v lednu 2016, na které se podle jejího Instagramu připravovala v Breckenridge.

https://www.instagram.com/p/BAf26VYHyA8/

Pódium na Xgames ji v roce 2016 sice minulo, ale triumfovala na Světových pohárech. Z Jižní Koreji si odnesla stříbro a ze Švýcarska bronz. Na jaře se také umístila druhá na prestižním závodě Nine Queens, kde převedla skutečně stylovou sw 540 high safety. Závěr roku pak oslavila druhým místem na Dew tour v nelehkých podmínkách.

Nine Queens 2016
Dew tour 2016

Rok 2017 pak byl pro Maggie ve stejném duchu jako ten předchozí. Na co sáhla, to se jí povedlo. Brala zlato na domácí půdě v Mammothu nebo bronz na Xgames Big airu v Norsku.

Mammoth World cup 2017
Xgames 2017

Místo Nine Royals si Maggie odskočila na natáčení s prestižní Good Company ski, kam ji pozval samotný Tom Wallisch.

https://www.instagram.com/p/BoZdMnIBQWA/

Rok 2018 Maggie zahájila vytouženou výhrou na Xgames a stala se tak zároveň první americkou ženou, která na Xgames vyhrála zlatou medaili.
V Aspenu se Maggie v loňském roce podařilo umístit dokonce dvakrát. Na Světáku tu brala druhé místo a tím si pojistila kvalifikaci na Olympijské hry v Jižní Koreji. Tam měla Maggie trochu smůlu a brala pověstnou bramborovou medaili. Nutno říct, že i 4.místo na Olympiádě je obrovským úspěchem.

Xgames 2018

Maggie po Olympiádě nezvolnila, právě naopak. V dubnu se vrhla na natáčení svého prvního freeridového projektu s Maddie Bowman a Tatum Monod v Kanadě a je ke shlédnutí tady:

Girls trip

V létě se pak na ledovcích naučila double cork 12 a dokonce ho hned přidala do svých závodních jízd, čímž si pojistila bronz na letošních Xgames.

Xgames 2019

Je jasné, že Maggie je jednou z nejlepších lyžařek naší doby, a určitě neuděláš chybu, když začneš sledovat její kariéru, protože tahle malá Američanka má ještě spoustu, co ukázat.

Tags:
Autor článku - Bára Nováková

Pocházím z Prahy a většina z Vás mě nejspíš zná jako jednu z mála holek pohybujících se na domácí scéně. Freeskiing mi v posledních letech utvářel život a ráda bych tu ostatním předala některé ze svých zkušeností, rad a názorů.

  • 1

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.