Nahrávám

Napiš pro vyhledání

TK: Čus, bruu! Ptát se, co teď děláš, nebudu, protože jsme se před chvíli viděli a dostal jsi hroznou nálož ve Fifě, nejsi z toho smutnej?

VZ: Ahoj Tommy, sám jistě víš, jak to ve vrcholovém sportu funguje, někdy jsi nahoře a někdy dole 😀 Tudíž dneska jsem sice prohrál a párkrát jsem i tloukl hlavou o skříň, ale u toho fotbalovýho srdícka mě hřeje pocit, že minule jsi to byl ty a to dokonce v pěti zápasech po sobě.

Z druhý strany

Ty jseš vlastně docela slavnej, řekni nám něco o sobě.

Jmenuju se Vít Zárybnický a rodiče mě splodili před téměř 21lety. Od té doby mě rodiče vedli ke sportu, za což jsem jim neskonale vděčnej. Když mi bylo dvanáct let, přestěhovali jsme se s mamčou do Špindlu, což byla asi největší změna, mičudy vystřídaly prkýnka – konkrétně jednosměrky a tedy sjezdové lyžování. Po dvou letech v blízkosti přehecovanců co jezdí na čas, jsem musel hledat jiné prostředí. Jsem teda ale slavnej?

Freeskiingu se tak rozhodně nevěnuješ první sezónu, máš za sebou nějaký úspěchy nebo jiný věci, se kterejma jsi v souvislosti s lyžováním spokojenej?

Úspěch a žebříček hodnot je pro každýho z nás asi dost relativní pojem a to dělá náš sport tím, čím je. Dvakrát jsem byl na MČR v Peci 3. v juniorský kategorii. Účastnil jsem se i ME ve Slovinsku, super lidi, zážitek i zkušenost. Nejvíc, jak ty říkáš, spokojenej jsem v partě shreďáků, jedoucích za sebou z kopce. Klídeček a pohůdka v parku je to, co mě baví.

Vítek v Peci.

V poslední době už po tobě na závodech není ani památky… závodnickou kariéru už teda vypouštíš? Kam by se v následujících letech mělo posouvat tvoje lyžování?

Závodnická atmosféra mě poslední dobou úplně netankuje, ale určitě to neznamená, že už závodit nebudu. Baví mě natáčet s kámošema. Moje lyžování se pro mě za mě posouvat dál nebo jinam nemusí..

A jak hodnotíš letošní zimu? Plánoval jsi, že jí celou strávíš v Laaxu, to ale nedopadlo (jsem trochu rád, haha), ale i tak to není úplně špatný, ne?

Letošní zimu hodnotím kladně, s tebou, Balim a Máťou (Honza Balcar a Matěj Slavík, pozn. redakce) vytváříme projekt jménem Spektrum. Streety a park jsou asi naše hlavní destinace. Zimu v Laaxu jsem sice plánoval,najít si práci a jezdit top park v Evropě by byl sen. Pak přišla nabídka pracovat tady ve Špindlu a tu jsem využil.

Já to teda vim, ale prozraď, kde třeba natáčení probíhalo nebo probíhat ještě bude..

Street

Natáčení streetů probíhalo třeba v Jablonci, Trutnově, Vrchlabí a Špindlu. Probíhat bude ještě v parcích na pořadu jsou Vítkovice, Pec, Moravská bouda a dál uvidíme co nás napadne. Možná i nějakej ledovec?

Mimo natáčení jseš ale i první lyžař, kterej kdy šejpoval ve Špindlu pod taktovkou Snowparkdesign, jak ses k tomu dostal a co všechno práce šejpra obnáší?

K práci jsem se dostal přes Máru Vampolu. Práce obnáší umístnění vlajek, plůtků a informačních cedulích po snowparku. Následně reshape překážek. Bohužel někdy tato práce obnáší i komunikační schopnosti s teroristy (člověk nerespektující pravidla parku, lyžující obloučky napříč dopadem, nebo ten co skáče odraz na jib a po cestě zboří shejpra i s vidlema) Vyjednávání s nimi o podmínkách míru je často téměř nemožné.

No nicméně ani v létě nejseš úplně neaktivní, kde je možný tě potkat?

Neaktivní jsem poměrně hodně, každopádně trávím léto v Novém Hrozenkově na Bigair.cz kde se nejde mít spatně. Kámoši, sluníčko a voda je super!

Tak teď už všechny micky vědí, kde na tebe narazit (sorry, Gábi)…díky za tvůj čas, chceš ostatním ještě něco nakázat, jak máš ve zvyku, haha?

Kazatelství je věc v českém freeski světě poměrně IN a já nechci být za dobou. A tak říkám že je jedno jestli máš hůlky, helmu nebo ne, shreď, co to jde a nechoď na kopec trénovat, ale zajezdit si – přesněji zalyžovat si a užít si nejlepší chvíle s felákama.

Já díky Tobě, slávisto!

Road Gap 2015

Rozstřel s Vitusem:

Skoky nebo raily?

Obojí <3

Switch nebo normal?

Normal

Prašan nebo slush?

Prach

Obtížnost nebo styl?

Spin to win

S hůlkama nebo bez? 

Je to jedno!

 

 

Autor článku - Tomáš Kroczek

Čau, jsem Króča a moc rád lyžuju. Dokonce o tom sem tam i něco napíšu. Nejčastěji mě potkáš v parku u nás v Krkonoších, tak se vidíme na sněhu!

  • 1

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.