Nahrávám

Napiš pro vyhledání

Dneska se trochu zchladíme – přinášíme ti totiž článek z našeho tripu do asi nejhezčího střediska ve francouzských Alpách – Les 2 Alpes. Jak probíhal výlet ve složení Michal Peč, Richard Skála, Tomáš Peč a Tomáš Kroczek se dozvíš, pokud budeš číst dál.

Jedu v pátek, při jednom dni volna z práce a zkoušek, autem a volá mi Pečák, jestli s nima pojedu na týden do L2A. A ať dám vědět, co nejdřív. No za minutu už volám zpátky, že stopro jedu, protože už jenom výčet jmen účastníků výletu přepovídá kvantum zábavy.

Datum odjezdu stanovujem na úterý 26.7., jenže Riči s Kaučem ještě potřebujou absolvovat tradiční úterní freeski hokej, takže dáváme s Tomem podporu na tribuně a čekáme na výjezd. Nakonec vyjíždíme někdy kolem půlnoci, což zadní polovina auta vítá spánkem a probuzením se až u jezera u Lausanne, kde dáváme rychlý osvěžení a přes další, už francouzský jezírko přijíždíme do Les 2 Alpes po asi 16 hodinách jízdy (bez žádnýho většího zastavování se dá jet okolo 12 hodin).

Po rychlém ubytování vyrážíme na místo, kterýmu žádnej Čech, kterej už tu byl, neřekne jinak než „Konec světa“. Prostě skála na konci městečka, pod kterou je díra a nekonečnej výhled na hory a ledovce – co víc v létě potřebuješ?!

Druhej den ráno už natěšený vstáváme brzo, abychom byli nahoře co nejdřív. Na ledovci se jezdí bohužel jen do 13 hodin, takže to není na žádný dlouhý vyspávání. Předpověď nám vyšla na jedničku – 5 dní azur, takže spěcháme do parku omrknout, co nás čeká. Shapeři park naladili opravdu luxusně a ten nabízí kolem 25 želez všemožnejch tvarů, 9 skoků, superpipe a menší halfpipe – myslím, že na léto fakt hodně dobrej setup v 3600 m n.m..

Po prvních dvou dnech rozkoukávání už začínáme zase cejtit lyže pod nohama o něco líp a tak třeba Riči tasí transfer 450 pretzel 270 na lámačce. Stejně tak Pečák st. přidává k 450 transferu bs 270 ven. Mladší Pečák přidává technický věci na railech a já se tak vozim a jsem nadšenej z toho, že lyžujem.

Lehká nevýhoda brzkýho konce ježdění je ale na druhou stranu super, protože jsi v půl druhý zpátky v městečku a máš celý odpoledne co dělat. V Les 2 Alpes najdeš fakt všechno – můžeš si pujčit kolo (celý kopce jsou protkaný downhill tratěma), můžeš si jít zaskejtovat (staví se dokonce novej skatepark i s bowlem), zahrát tenis, beach, zaplavat do bazénu..nebo třeba jít na burgr. Je fajn, že ticket na ledovec ti platí na všechny lanovky, který pro bikery jezdí často až do 19h. Pokud máš rád panoramata, určitě to oceníš.

Cestou domů ještě dáváme lehkou odbočku k moři do Nice a do Monaka.

Sečteno podtrženo supr vejlet. Nespočet hlášek, nejlepší počasí, sníh, hory – tak nečum doma do bedny a jeď taky provětrat ski gear! A kdybys nevěděl, kam přesně jet, tak Maty z Freeride.cz/ski sepsal super článek se všema možnostma letního shredu, tak mrkni tady.

Dík.

Další informace najdeš na:
Les2Alpes 
FB Snowpark 

Tags:
Autor článku - Tomáš Kroczek

Čau, jsem Króča a moc rád lyžuju. Dokonce o tom sem tam i něco napíšu. Nejčastěji mě potkáš v parku u nás v Krkonoších, tak se vidíme na sněhu!

  • 1

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.