Nahrávám

Napiš pro vyhledání

Soldiers 2K20 – průběžné informace

Přinášíme aktuální informace z finále světového poháru v Big Air – Soldiers 2K20.

V pátek se odjela kvalifikace mužů a noční exhibiční závod Night Attack.
Z každého HEATu postupovalo 10 freeskierů – 4 přímo finále a dalších 6 závodníků do semi finále.

Jesper Tjader (SWE)

Českým klukům se bohužel tolik nedařilo a ani jeden z nich se neprobojoval dál. Bodově Štěpán Hudeček skončil na 13. místě, Vojta Břeský na 14. místě, Matěj Švancer na 16. místě, Radek Palkoska na 18. místě a Honza Ferbr na 19. místě.

Smůlu z hlavního závodu si ale vynahradili v nočním závodě Night Attack, který vyhrál team ve složení Vojta Břeský, Jesper Tjäder a Daniel Hanka.

Kvůli bezpečnosti se ruší celý závod žen. Po vyhlášení mužské kategorie proběhne i vyhlášení žen z průběžných výsledků předchozích závodů. Nejvíce bodů za tuto sezónu získala švýcarska Giulia Tanno, která si odnese první místo a křišťálový glóbus. Druhé místo pak obsadí další švýcarka Mathilde Gremaud a třetí skončí norka Johanne Killi.

Fotky, videa a aktuální dění najdeš na naších Instastories.

Autor článku - Ondra Beneš

Ve freeskiingu se pohybuju už pěknou řádku let. Objel jsem velké množství českých i zahraničních závodů, odcoachoval spoustu campů a objevoval se ve freeski filmech i časopisech. Freeskiing mě stále hrozně baví a jsem rád, že se s tebou mohu podělit o své zkušenosti, rady a tipy.