Nahrávám

Napiš pro vyhledání

Zima už je v plném proudu. My se ale ohlédneme zpět na podzim a představíme si 3 střediska v Coloradu, která nabízejí jako jedny z prvních snowpark už od začátku sezóny. Na univerzitě v Boulderu studuje náš redaktor Milan Formánek, který se na všechny střediska zaměřil a napsal pro nás tenhle článek.

A Basin

Pohled na A-Basin

Condor O’Brien – Disaster – Foto: Jack Benziger

Condor O’Brien – Back slide, Blunt grab – Foto: Jack Benziger

 

 

 

 

 

Webkamera zachycující sobotní frontu

Jako první lyžařské středisko v severní Americe otevírá každoročně Arapahoe Basin. Díky tomu má i celkově nejdelší provozní dobu. V předsezóně mají postavený malý park s asi 6 překážkami. Jediným problémem bývají fronty, které se tu tvoří a lepší varianta je tady park šlapat.

 

Keystone

Kirk Scully – Back slide high safety grab – Foto: Grant Whitty

Keystone má jeden z nejlepších předsezóních parků a je téměr bez front u vleku. Park se skládá z 15 překážek s tím, že každé 4 dny mění setup. V předchozích letech měl tento mini park svojí sedačku. Ta bohužel letos chybí.

Keegan Kilbride – Hand drag slide – Foto: Grant Whitty

Pro představu podmínek vám přináším edit od Codyho, místního jezdce za Icelantic a kouče našeho freestylového týmu na univerzitě. Codyho plynulý styl opravdu lahodí oku a rozhodně stojí za to sledovat jeho edity.

 

Copper

Mark Spinney – Back slide safety grab – Foto: Greg Bejian

Na závěr ještě Copper Mountain. Další coloradské mega středisko ležící zhruba půl hodiny od Keystonu. Místní park staví crew z Woodwardu a to zaručuje vždy top stav. Po ježdění se pak dá zajít do haly na trampolíny a skok do molitanu. Ihned po otevření mají mini park s asi 12 překážkami pod vrchní stanicí hlavního vleku.

Tom Wallish – Disaster Japan Grab – Foto: Chip Proulx

Z Copperu se vám představí duo Chase a Christian, dva lokální jezdci, ze kterých styl přímo kape. Některý manévry (zejména v čase 1:10 a 1:16) je potřeba pro plné pochopení pustit vícekrát. 

 

Tags:
Autor článku - Milan Formánek

Jsem původem z Prahy, ale abych to měl blíž horám, přestěhoval jsem se do Skalistých hor v Coloradu. Za svoje domácí středisko považuji Keystone a jeho snowpark A51. Když zrovna nejsem na svahu, věnuji se naplno studiu informatiky a elektrotechniky na CU Boulder.

  • 1
Předchozí článek

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.