Nahrávám

Napiš pro vyhledání

Prvního dubna se uskutečnila akce Nine Royals v italském Watles, kde se sešla freeski i snowboardová špička.
V předchozích ročnících byl tento contest rozdělen na holčičí – Nine Queens a mužský – Nine Knights závod. Tento rok se však vše spojilo dohromady pod názvem Nine Royals. Letošní ,,překážka“, nebo jak toto monstrum nazvat, nabízela nespočet variant k ježdění. Zmiňovat doubly corky již nemá moc význam, neboť na denním pořádku byly spíše triple corky a také vůbec první quad cork na lyžích o kterém jsem psali již dříve.

 

Největší radost máme z úspěchu slovenské freeskierky Zuzičky Stromkové, která obsadila druhé místo především díky triku flatspin 1080. Neváhali jsme a poprosili Zuzičku, aby nám řekla k akci pár vlastních slov:

Tento ročník 9 Royals bol iný ako po minulé roky zmenil sa koncept a celý týždeň sme strávili spolu s babami a chalanmi na jednom hrade… hrad bol rozdelený na babskú a chlapskú stranu ale na celom hrade sa dalo nájsť množstvo zaujímavých prekážok, ktoré sa dali jazdiť. Počas celého týždňa sme mali nabitý program od rána do večera. Na kopec sme chodili 2 krát do dňa na doobednú session a podvečernú session a pomedzi to sme cvičili jógu. Waltres je malé stredisko s dvoma vlekmi no pre urýchlenie jázd sme mali k dispozícii ratrak, ktorý nás vozil na každú jazdu, bolo to príjemnejšie a mohli sme jazdiť po väčších skupinkách . Bol to super týždeň strávený so skvelými ľuďmi a som rada, že som bola opäť pozvaná aj tento rok…

 

Velká gratulace Zuzičce a pokud jste si ještě neviděli video, určitě si ho pusťte.

 

Tags:
Autor článku - Ondra Beneš

Ve freeskiingu se pohybuju už pěknou řádku let. Objel jsem velké množství českých i zahraničních závodů, odcoachoval spoustu campů a objevoval se ve freeski filmech i časopisech. Freeskiing mě stále hrozně baví a jsem rád, že se s tebou mohu podělit o své zkušenosti, rady a tipy.

  • 1

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.