Nahrávám

Napiš pro vyhledání

Faction video This is home mělo premiéru už na podzim roku 2017 (18. října) v Praze v prostoru Kasáren Karlín. Dnes si dáme edit Alexe Halla, který byl určitě jednou z nejvýraznějších tváří filmu a jeho triky jsou jak z jiné planety.

Premiéry mají svoji nezaměnitelnou atmosféru. Často ti na nich ale můžou uniknout důležité detaily z filmy.
Že se This Is Home natáčelo v Deštném v OH a ve filmu se objevil Dan Hanka určitě víš. Ale dalo se přehlédnout, že se na natáčení podílel český kameraman Martin Bernard a dokonce se i na pár záběrech sám objevil.

Martina Bernarda alias Bernýho jsme se zeptali na 3 otázky ohledně Alexe a natáčení světového freeski videa.

A – Hall, Martin Bernard a Dan Hanka


Čau Berný, A – Halla (Alexe Halla) jsem viděl letos v Deštném na Soldiers, ale osobně jsem s ním nemluvil. Ty už se s nim z natáčení trochu znáš, takže se tě zeptám, jaký A-Hall ve skutečnosti je? Je to srandista, osamělý závodník nebo lamač dívčích srdcí:)?

Čau Ondro, A-Hall je super pozitivní, místy trochu divokej, ale jinak je s ním prdel. Mimochodem pro mě je aktuálně jeden z nejnadanějších lyžařů vůbec…

 

Díky, druhou otázku mám obecnější. Natáčení mě vždycky bavilo, ale některé spoty bývaly děsivý. Takže mě zajímá, mají profi freeskieři strach? Nechce se jim na nějaký rail, zdá se jim skok moc koplý? Nebo prostě všechny triky sází všude a neřeší to?

Tady bych rád zmínil zase Alexe, ten například ve Finsku chtěl shredit všechno co viděl. Byl jak utrhlej ze řetězu:).
Když jsme chodili po městě a hledali spoty, tak se většina kluků vrátila s tím, že našla jeden až dva spoty. Za to Alex jich mnohdy měl vyhlídlích i 10 ?.
Samozřejmě, že maj strach nebo tomu říkejme respekt, ale s tolika zkušenostma většinou vědí na co mají a na co ne… většinou jde ale o BC spoty, v parku se shredí většinou všechno.

 

Vnímáš velký rozdíl mezi tím, když natáčíš s českejma kámošema a zahraničníma stars? Kecaj ti třeba profíci víc do toho kam si stoupnout a odkud je natáčet? Nebo je větší tlak na tebe, aby záběr vyšel?

Já upřímně už pěkně dlouho nic nenatočil s českým lyžařem, což mě mrzí – další zimu se mi doufám podaří zajet za Horácem a natočit ještě pár veteránských triků a taky jsem domluvený se Šimbou na nějakém videu na což se těším.
PS: doufám že Mario se ještě taky hecne!
Úplně jsem zapomněl na Dana, asi proto, že ho neberu už jako českého lyžaře ?. S ním pracuju samozřejmě pořád a mezi ním a zahraničníma „stars“ téměř žádný rozdíly neeviduju – asi proto že patří mezi ně…
PS: doufám že si to nepřečte aby mu to nestouplo do hlavy, hahaha ?
Nekecají mi do toho, oni jezdí a já natáčím. Ale většinou se před trikem domlouváme, jak to budu natáčet. Těch faktorů je spoustu – například aby ke mně většinu triku nebyl zády, proti-světlo, abych do záběrů neházel stín, apod.

 

Super, díky za mini rozhovor. Budu se těšit na další tvoje edity od zahraničních i českých kluků. Ať se ti daří. 

Taky děkuju a vidíme se na horách;).

 

Tags:
Autor článku - Ondra Beneš

Ve freeskiingu se pohybuju už pěknou řádku let. Objel jsem velké množství českých i zahraničních závodů, odcoachoval spoustu campů a objevoval se ve freeski filmech i časopisech. Freeskiing mě stále hrozně baví a jsem rád, že se s tebou mohu podělit o své zkušenosti, rady a tipy.

  • 1
Další článek

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.