Nahrávám

Napiš pro vyhledání

 

Léto se blíží a s ním i pokračování legendárního závodu KromWars. Proto jsem vyzpovídali zakladatele a organizátora akce Jirku Voláka. Co si pro nás Jirka připravil na letošní ročník a další informace se dočtete v následujícím rozhovoru.

 

Čau Dědku (Jirkova přezdívka), jsem moc rád, že jsi se pustil do přípravy dalších Krom Wars. Kolikátý je to vůbec ročník? A jaké hlavní novinky nás letos čekají?

Čau Ondro, já jsem ve finále taky rád, že už děláme 4. ročník, i když je to vždy boj se do toho pustit. Jsem typ člověka, co rád posouvá hranice jak v ježdění, tak v organizaci. Poslední akce se povedla na výbornou, což bylo ještě v Hulíně, a já si říkal, že v nejlepším se má přestat, že to stejně nemáme kam posunout. Pak jsem potkal na Stubaii Tomase Trifonitscheva a ten mi řekl, že stejně je tenhle contest „ABOUT HAVING FUN“. To mi vnuklo myšlenku vrátit celou akci po 6ti letech zpět do Kroměříže a udělat to v tomhle stylu „ALL ABOUT HAVING FUN“. Proto chci pozvat kluky se kterýma je mi dobře a udělat super akci pro lidi. Letos tam bude navíc wake a jib contest, což je nová výzva a věřím, že to bude lidi bavit. Mě třeba baví PRAGO UNION, proto zahrají na afterce tak věřím, že se potkáme v první řadě!

Mimochodem, jsi mezi pozvanýma tak se těším v jaké disciplíně nastoupíš a co novýho v Hrozenkově nalítáš? 🙂

 

Haha, díky moc za pozvání, to teda musim v létě něco natrénovat. Na skoku se skákaly doubly a loni dokonce padl i triple. Bude skok stejný nebo ho plánujete ještě zvětšit? Umožnuje vůbec bazén postavení většího skoku?

 Poslední ročník jsme se snažili postavit top skok, s čímž nám strašně pomohl Fil Taraba, kterýho jsme rádi přizvali do týmu. Skok byl super, což můžeš asi sám posoudit. Letos v Kroměříži uděláme víc STYLE contest, aby to nebylo jen o velkých rotacích, ale spíš o kreativitě a originálním, oku lahodícímu ježdění. Chceme udělat zajímavější formát kombinovaný s wakem a v pátek večer jib contest.

Organizátor Jirka Volák na fotce uprostřed

 

Budou na akci k vidění i nějaké světové top star freeskiingu? Nebo se snažíš udržet contest víc jako letní, pohodovou zábavu pro lidi a hlavně jezdce z čr a okolních států?

S jezdcema je to vždy na poslední chvíli, ale ti co tam jezdí, tak se rádi vrací + máme v rukávu nějaký překvápko. Můj cíl je dostat tam dobrý lidi, kteří si užívají tu show a rádi baví diváky.

 

Kolik očekáváte letos návštěvníků? 

Letos se snažíme akci dostat víc mezi lidi a taky se vracíme zpět do Kroměříže, kde je koupaliště v centru krásného města, tak se nechejme překvapit kolik tam dostaneme lidí. Důležitější je atmosféra než davy. Na 1. ročník jsem měl v plánu 1000 lidí a nakonec jich tam bylo přes 2000. Vše záleží na počasí, tak věřím, že nám to vyjde i letos.

 

Příprava takovéto akce musí být hodně náročná. Podělíš se s náma o nějaké perličky ze zákulisí? Co ti dalo třeba nejvíc zabrat, co tě překvapilo, nebo co bys poradil někomu, kdo si chce uspořádat závod?

Organizovat akce je zajímavá práce a rozhodně se nebojte do toho jít. Je to dřina, ale pokud se to povede tak je to super pocit k nezaplacení. Začněte s malýma věcma, při kterých získáte cenný kontakty a zkušenosti, přičemž můžete každý rok přidávat a posouvat své úsilí o kus dál.
Akci se věnuju už od loňskýho léta, kdy jsem měl první schůzky s potenciálníma sponzorama. Některý schůzky byly dost vtipný, kdy jsem jel třeba z Innsbrucku do Prahy na meeting do jednoho nejmenovanýho pivovaru a tam mi nabídli tak směšnou částku za sponzoring, že jsem se vytočil na místě a jel s nepořízenou zase zpět. Nakonec po dlouhým půl roce čekání na vyjádření hlavního partnera přišlo rozhodnutí, který nám o něco ulehčí práci, za což jsem hodně rád, ale nervy to byly.
Celá ta akce zatím stojí na patriotství místních firem z okolí, bez kterých bychom nemohli realizovat svoje nápady a posouvat akci dál. Díky hlavním partnerům: Royal Dog, Elexim a DC4 bez vás by nápady zůstaly jen na papíře.

 

Může být organizace závodu vůbec finančně zajímavá například pro nějakého investora? Nebo je to spíš tvoje srdcovka?

 Závod jsem začal dělat z vášně k tomuhle skvělýmu sportu. Jezdili jsme lítat s Horácem a Robholem do Acrobatparku, kde se na nás dívalo cca 25 lidí. Tehdy jsem si řekl, že by bylo fajn dostat to na oči širší veřejnosti. V roce 2011 se to povedlo a teď o 6-té léto později děláme 4. ročník, což mě hrozně těší. Moc rád vidím na koupališti všechny svoje kámoše a zakončení na pódiu při našlapané párty společně s Majkem, Horácem a dalšíma ve 04:00 je pro mě víc než vydělaný miliony.

 

Jaké jsou ceny vstupenek? Vyplatí se nakupovat v předprodeji?

Letos jsme se do toho pustili konečně trochu víc a udělali pořádný předprodej přes TICKETSTREAM: https://www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/search?term=krom+wars

Předprodej:
– 110 pouze koupaliště
– 220 koupaliště včetně párty

Na místě (kapacita koupaliště a hlavně klubu je omezena, předprodej = jistota)
– 150 pouze koupaliště
– 300 koupaliště včetně párty

 

Díky moc za rozhovor a uvidíme se na KromWars. Přeju ať se vše vydaří.
Pro vás čtenáře jsem připravili soutěž o jeden vstup zdarma na koupaliště i párty, tak s námi nezapomeňte soutěžit pod článkem.

Taky moc díky. Vy se mrkněte na www.kromwars.cz, kupte lísty a vidíme se 1-2.9. na Bajdě v Kroměříži. Těšíme se na Vás, letos to bude raketoplán!!!

 

 

Soutěž již ukončena.

Tags:
Autor článku - Ondra Beneš

Ve freeskiingu se pohybuju už pěknou řádku let. Objel jsem velké množství českých i zahraničních závodů, odcoachoval spoustu campů a objevoval se ve freeski filmech i časopisech. Freeskiing mě stále hrozně baví a jsem rád, že se s tebou mohu podělit o své zkušenosti, rady a tipy.

  • 1
Předchozí článek
Další článek

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.