Nahrávám

Napiš pro vyhledání

Možná si ještě pamatuješ na ostudnou jízdu v rampě, kterou v roce 2018 na Olympiádě v Pchjongčchangu předvedla Liz Swaney.

Pokud ne, pojďme si to připomenout. Američanka Liz Swaney není vůbec hloupá. Vystudovala prestižní Harvard a jako další cíl si dala účast na Olympiádě. Jako disciplínu si vybrala Freeskiing – Halfpipe. Věděla, že v silné konkurenci Američanek nemá šanci se na Olympiádu dostat, a tak si vymyslela strategii, jak trochu obejít systém a na hry se probojovat. Na Olympijské hry byla kvóta pro dámskou halfpipe 24 míst. Z toho maximální 4 fleky pro jednu zemi. Například USA sice mělo 6 výborných lyžařek, které splňovaly podmínky účasti, ale na Olympiádu mohly jet jen 4. Liz Swaney se proto nejprve rozhodla, že bude reprezentovat Venezuelu (kde se narodila její máma), ale to nakonec ještě v roce 2015 změnila za Maďarsko (odkud pocházejí její prarodiče). V této zemi neměla kolem sebe konkurenci, a tak už zbývalo se jen držet plánu – objet co nejvíce závodů světového poháru, kde bude mimimum účastnic. A jelikož většinou nějaká závodnice spadla, Liz díky svojí sice chabé ale čisté jízdě postupně sbírala kvalfikační bodíky. Nakonec se jí opravdu na Olympijské hry podařilo kvalifikovat a my byli svědky této nezapomenutelné halfpipe jízdy:

Ale zpět k nadpisu. Liz Swaney si totiž pro nás připravila další perličku v podobě dražby svých olympijských lyží značky Armada. Aukce se koná na Ebay a cena startuje na 5000 $ (cca 114 000 Kč). Abychom ji úplně nekřivdili, výtěžek z této dražby má jít na dobročinné účely.

Podle webu Newschoolers.com jedná značka Armada s Liz o odkupu jejich lyží za 5000 $ výměnou za to, že tyto lyže poté neprodleně zlikvidují a Liz bude muset slíbit, že do konce života bude jezdit pouze na lyžích značky Völkl. 😀

Uvidíme, jak vše nakonec dopadne. Každopádně dražba stále pokračuje bez jediného příhozu, takže stále máš možnost zajistit si tento sběratelský kousek 🙂

Tags:
Autor článku - Ondra Beneš

Ve freeskiingu se pohybuju už pěknou řádku let. Objel jsem velké množství českých i zahraničních závodů, odcoachoval spoustu campů a objevoval se ve freeski filmech i časopisech. Freeskiing mě stále hrozně baví a jsem rád, že se s tebou mohu podělit o své zkušenosti, rady a tipy.

  • 1

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.