Nahrávám

Napiš pro vyhledání

FACE2FACE: Tomáš Vich x Lucián Čadan

V dnešním face2face zůstaneme na Benecku. Tomáš vymyslel pár otázek pro svýho lokálního shred kámoše – Luciána Čadana.

Čís bro, v první řadě se tě chci zeptat na olympiádu, jak jseš spokojenej s konečným umístěním na bedně?

Čůs tome. No..olympiáda.. Trať byla jedním slovem úžasná a bylo tam opravdu hodně místa na kreativní jízdy. Raily byly šílený! Vzhledem k tomu, že si vždycky přeměřuju výšku trubky, abych náhodou nespadl na..no.. asi bych se na railu, co má dva metry od země trochu bál. Co se týče výsledků, tak tam jsem byl trochu zklamaný. Oystein měl strašně přepálené body a třeba Woodsi, který měl v jízdě neskutečný dva triply, skončil až čtvrtý. Můj nej favorit byl ABM, kterej skončil bohužel 3. Za styl bych ho ale hodnotil nejlíp.

Vím, že nejčastěji jezdíš na Benecku. Jak je to tam ohledně snowparku a jeho fungování?  Stojí to za návštěvu?

Letos si vzal snowpark na starost Olda Čížek, kterej odvedl opravdu velký kus práce a postavil takový sranda snowpark, kde si ale každý přijde na své. Snowpark je víc orientovaný na špunty, co začínají, ale i tak stojí na poslední platformě solidní skok (na Benecké podmínky solidní ).

Park za návštěvu určitě stojí. Upravován je samozřejmě každý den strojově i ručně.

Jakej nejlepší trik jsi odjel tuhle sezónu a co by jsi do konce zimy ještě chtěl dát?

U skákání jsem se zasekl na sedmičkách. Do větších rotací se mi nechce, protože jsem hroznej posera. Raději se snažím jezdit víc na styl, než tam rvát co největší otáčky, takže si vystačím s 540 a 720. Do konce zimy bych tam rád poslal něco přes hlavu, ale to mě musíš hodně hecnout :D.

Jibbing X skoky?

Vzhledem k tomu, že Benecko má hodně railů a na velké skoky není nikdy dost sněhu, tak se mi víc zalíbily jibby. Nejvíc mě ale baví  buttery a takový ty různý reverty co dělají kluci z The Bunch. Obecně mi na vyblbnutí stačí jedna hrouda a malá trubka.

Kdo je tvojí největší inspirací ve světě freeskiingu?

Určitě Magnus Granér a kdokoliv další z The Bunch. Ti kluci vytvořili úplně nový styl ježdění, kterej mě stašně baví (neříkám to proto, že je pro mě bezpečnejší točit se na zemi než skákat).

Plánuješ na letošní rok nějakej edit?

Hele snad k tomu dojde. Tohle je už možná druhej rok, co se my dva snažíme na něčem domluvit a vždycky z toho sejde. Tak snad z toho letos něco vznikne. I když to zatím vypadá jenom na crash edit.

Tags:
Autor článku - Tomáš Kroczek

Čau, jsem Króča a moc rád lyžuju. Dokonce o tom sem tam i něco napíšu. Nejčastěji mě potkáš v parku u nás v Krkonoších, tak se vidíme na sněhu!

  • 1
Předchozí článek
Další článek

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.