Nahrávám

Napiš pro vyhledání

FACE2FACE: Maty Vránek x Michal Klápště

Dneska tu máme čistě jabloneckej duet, kdy se Maty Vránek na pár záludností ptá skoro souseda Michala Klápště, kterýmu nikdo neřekne jinak než Pijenč (neznámo proč).

Boris a měsíční Šimon

Čus Pijénča, tak co, jak jde život s dvěma potomkama?

Čus, Maty, díky za otázku (nečekanou). Je to skvělej dabl! Jednomu jsou skoro tři a druhej shreďák má měsíc a tahle kombinace je někdy o nervy, tak se uklidňuju vidinou toho, že naše celá family vyrazí na zasněžený kopce.

Doufám, že z nich vychováš poctivý lyžníky, žádnej snowboarding…

Heleď nejsem uplně fanatickej táta, že bych je chtěl za každou cenu mít na lyžích. Zrovna dneska mi na kopci Borda řekl „tati, ci snoubort“, takže když bude chtít, tak proč ne. Možná k němu má zatim i o něco blíž, protože už od 2. narozenin jezdí na skejtu. Uvidíme…:) 

Ty pro mě přesně zapadáš do definice shreďáka, takže jaký triky, překážky a věci tě v parku bavěj?

Pomalu zjišťuju, že na shred a radost z lyžování stačej úplný maličkosti – muldička, pěkná sjezdovka na válenda a jiný volovinky. Jinak když park, tak každá překážka může bejt zábavná, i když není šejpnutá nebo zrovne dle mého gusta, takže tak.

frontslide na Dachsteinu

Nemáš už pocit, že vobčas to ty světový shreďáci trochu přeháněj a lyžování spíš degradujou?

No když do toho přehánění zapojej i ten styl – viz Hený (Henrik Harlaut), tak to není vůbec degradace. Musí v tom zůstat to „cosi“, co nás dělí od ledového dechu Aleše Valenty. Hlavně freeskiing je tak rozmanitej, že u něj degradace (snad) nehrozí. Dál se do toho pouštět nebudu, to by bylo na dlouho.

jabloneckej street

Hele co s Króčou tak vidíte na tom Magnusovi? Vždyť se neumí ani voblíct…

Novej směr, dělá lyžování jinak a je jedno, co má na sobě…stačí. 🙂 

Když jsme u těch hadrů. Sami s Króčou něco malinko vytváříte, jak vás to napadlo?

Nápad vznikl spontánně ve Vítkách na vleku, tam vznikaj různý nápady, cesta nahoru je dlouhá. Každopádně děláme to, co nám čas dovolí, Króča se stará o marketing, objednávky, prodej, s mamkou našívá loga na kulichy atd., pokud teda zrovna nestuduje. Já doma u stolu nažehluju loga na kapsy a žena je pak přišívá a dělá pro nás další věci, samozřejmě když zrovna nekojí, nestará se o domácnost, nevaří nebo nezaměstnává Borise – děkuju! Taky jsme se pustili do kšiltovek s ručně vyráběnym logem ze starejch lyží, což je náš asi nejoriginálnější produkt. Takže pokud podpoříš náš „rodinnej“ projekt, budeme jenom rádi, že uvidíme naše produkty na shreďácích, jako jsme my. Juknout můžeš tady.

proslulá 4crossová klopenka

Na závěr, kdy pudem na pivo? Páč Šimona jsme ještě nezapili…

Maty, jedno vítězný na Šimona dáme po úterním fotbálku na benzině u stolečku, protože pak musim za rodinkou. 🙂 Díky za otázky, Méty. 

Tags:
Autor článku - Tomáš Kroczek

Čau, jsem Króča a moc rád lyžuju. Dokonce o tom sem tam i něco napíšu. Nejčastěji mě potkáš v parku u nás v Krkonoších, tak se vidíme na sněhu!

  • 1

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.