Nahrávám

Napiš pro vyhledání

Je načase začít plánovat závody na tuto zimu. Chceš znát termíny a místa konání Czech Freeski Tour? Máme tu oficiální info o pořadatele, ve kterém se vše dozvíš.

Hory pomalu ale jistě zasypávají sněhové vločky, které snad již vydrží po zbytek sezóny a první areály již spustily svůj provoz. Ideální doba zveřejnit informace o letošní české závodní sezóně. Letos se opět chystá český pohár ve freeski slopestyle O’Neill Czech Freeski Tour 2019 a atraktivní podívanou nabídne také O’Neill Europa Cup 2019 v Peci pod Sněžkou.

Svaz lyžařů ČR ve spolupráci s českým webem o freeski lyžování freeride.cz/ski a generálním partnerem akce O’Neill ti přináší již šestý ročník série freeski závodů po českých resortech s názvem O’Neill Czech Freeski Tour 2019. Akce se bude konat postupně ve 3 českých resortech – v oblíbeném areálu Deštné v Orlických horách, ve Freestyle area Vítkovice a v krkonošské klasice v Peci pod Sněžkou, kde se odehraje také MČR a FIS Evropský pohár.

Těšit se můžeš na prizemoney a věcné ceny od partnerů závodů O’Neill, freeski a longboard shop – snowpanic.cz, legendární freeski značky Armada, prodejce sportovních potřeb Sportisimo, Molo, Adrex.com. Díky generálnímu partnerství s O’Neill se vítězové každého závodu mohou těšit na vouchery k nákupu oblečení v prodejnách O´Neill, Molo nebo Sportisimo. Energii ti doplní sušenky Corny a křídla dodá Red Bull.

O’Neill Czech Freeski Tour 2019 je určen všem jezdcům a jezdkyním na lyžích za účelem propagace sportu zvaném freeskiing a hledání talentů do již existující české freeski reprezentace, jejíž členové se představili dokonce i na ZOH v Sochi 2014, kde náš nejlepší závodník/​olympionik Marek Skála obsadil ve světové konkurenci báječné 24.místo. Loňský závod pomohl vytáhnout nové talenty, kteří se ihned připojili k tréninkům české reprezentace, což jim umožní další zdokonalování jezdeckých dovedností.

Místa a datum konání:

Český pohár Vítkovice v Krkonoších: 3. 2. 2019 (neděle)
Český pohár Deštné v Orlických horách: 16. 2. 2019 (sobota)
FIS Evropský pohár Pec pod Sněžkou: 21. 2. 2019 – 23. 2. 2019 (čtvrtek – sobota)
MČR Pec pod Sněžkou: 9. 3. 2019

Celkem se letos pojedou 3 zastávky Českého poháru a jeden závod Evropského poháru. Závodů českého poháru se může zúčastnit kdokoliv (není potřeba FIS kód). Závodníci budou rozděleni do kategorií děti, junioři, muži, ženy.

Těšíme se na vás!

Tags:
Autor článku - Ondra Beneš

Ve freeskiingu se pohybuju už pěknou řádku let. Objel jsem velké množství českých i zahraničních závodů, odcoachoval spoustu campů a objevoval se ve freeski filmech i časopisech. Freeskiing mě stále hrozně baví a jsem rád, že se s tebou mohu podělit o své zkušenosti, rady a tipy.

  • 1

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.