Nahrávám

Napiš pro vyhledání

Matěj Švancer dal jako první na světě switch quad cork 1800 v závodě!
Tahle informace obletěla v posledních dnech celým freeski světem… My ale začneme pěkně popořadě.

PODCAST
Ve čtení článku můžeš pokračovat níže, anebo si rovnou pusť Podcast, ve kterém se dozvíš zákulisní informace a další perličky ze závodu.
Našeho Freeskier.cz team ridera Štěpána Hudečka a jeho trenéra Pepe Kalenského jsme odchytli na letišti v Moskvě. Přidal se k nim ještě náš další team rider a zároveň coach německého juniorského teamu Jirka Volák a společně nám v tomto podcastu poodhalí jejich osobní zážitky z MS juniorů.

V ruském Krasnoyarsku se jelo Mistrovství světa juniorů ve freeskiingu, kde Českou republiku reprezentoval Štěpán Hudeček a Matěj Švancer.

Začínalo se Slopestylem. Trať byla hodně náročná, skoky velké a dopady zmrzlé. Speedymu (Štěpánu Hudečkovi) se tolik nedařilo. Za to Matěj Švancer ovládl celý závod hned v první jízdě. Na jibbových překážkách předvedl solidní triky, následovaly 2 doubly corky a na závěrečném skoku odjel switch triple cork! 92.00 bodů a první místo! Vypadalo to, že ho již nikdo nepřekoná a že druhou jízdu si spíše jen užívá vzhledem k lehčím trikům, které předvedl na prvních dvou skocích, na třetí záverečný skok se však rozjel na swich a jako první v historii odjel switch quad cork během závodu!
Závodu se účastnil také slovenský freeskier Mišo Oravec, který obsadil 5. místo.

Matěj Švancer na rozjezdu Slopestylu

„Ještě 3 minuty před startem mi říkal, že čtveráka určitě nepůjde.”

Další disciplínou v programu byl Big Air. Ten už seděl Speedymu o poznání lépe a za čistě odjetý double cork 1260 a switch double cork 1260 bral 5. místo. Mišo Oravec v Big Airu poskočil na 4. pozici. A zlato připadlo nikomu jinému než Matěji Švancerovi! Matěj opět přepsal historii a v Big Airu odjel dokonce switch quad cork 1800 a získla skóre 98.5 bodu!

Štěpán Hudeček zajel v Big Airu krásné 5. místo

Obrovská gratulace všem klukům!

Tags:
Autor článku - Ondra Beneš

Ve freeskiingu se pohybuju už pěknou řádku let. Objel jsem velké množství českých i zahraničních závodů, odcoachoval spoustu campů a objevoval se ve freeski filmech i časopisech. Freeskiing mě stále hrozně baví a jsem rád, že se s tebou mohu podělit o své zkušenosti, rady a tipy.

  • 1

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.