Nahrávám

Napiš pro vyhledání

Anders Backe – freeskier, kterého nejspíš neznáš

Jméno Anders Backe mladší freeskieři zřejmě nikdy neslyšeli a nejspíš ho neslyšeli ani ti starší. Tenhle norský lyžař už nezávodí, ale v dobách své slávy se řadil mezi top evropské freeskiery a jezdil například s Jonem Olssonem nebo Oscarem Scherlinem. Anders má na svém kontě zápis v Guinessově knize rekordů a několik neméně zajímavých triků i videí, které si dnes představíme.

Toto video nahrál Anders na Youtube teprve před 4 měsícemi, čímž dokazuje, že ještě nepatří do starého železa. Nápad i provedení videa jsou super a nás jen mrzí, že video má pouze necelých 2500 shlédnutí. Kdyby takové video nahrál na Youtube Andri Ragettli, Jesper nebo Kim Kardashian, bude mít video statisíce až milióny shlédnutí.

Pamatuješ, jak se v jedné starší Bondovce prohání James na lyžích v ledovém korytu? Tuhle magořinu si nenechal ujít ani Anders. Zajímalo by nás, zda si před sjezdem nechal nějak speciálně nabrousit hrany a také rychlost, kterou se pohyboval. Škoda, že mu ji na dráze nezměřili.

Další 2 videa spadají do kategorie „otec roku”. Vzít si dítě na záda a skočit s ním backflip, nebo se pustit na switch z dopadu skokanského můstku s dítětem v saních za sebou? To aspiruje na vítězství v této kategorii.

Anders Backe držel dokonce i světový rekord v nejrychlejší jízdě na switch mezi lety 2012 a 2017 byl zapsán v Guinessově knize rekordů. Stejně jako v předchozím videu sjížděl na switch skokanský můstek a byla mu naměřena rychlost 128,7 km/h. Video a více informací o dalších podobných rekordech v nejrychlejší jízdě pozadu najdeš v našem předchozím článku.

Obliba v jízdě na switch se u Anderse projevuje poměrně často a všude. Když tedy uvidí opuštěný a zasněžený kamikaze tobogán, samozřejmě ho nenapadne nic lepšího, než ho sjet pozadu. A to chce docela koule.

Co říkáš na jméno Anders Backe nyní? Zarylo se ti do paměti? Všechna videa si můžeš prohlédnout i na jeho YouTube kanále.

Napadá tě nějaký další méně známý freeski „magor”, kterého je dobré sledovat? Hoď nám info do komentáře.

Tags:
Autor článku - Ondra Beneš

Ve freeskiingu se pohybuju už pěknou řádku let. Objel jsem velké množství českých i zahraničních závodů, odcoachoval spoustu campů a objevoval se ve freeski filmech i časopisech. Freeskiing mě stále hrozně baví a jsem rád, že se s tebou mohu podělit o své zkušenosti, rady a tipy.

  • 1

Okomentuj tento článek

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.