Výsledky O’neill Czech Freeski Tour – Vítkovice

Share

V neděli 3. 2. bylo na programu zahájení sezóny pro české freestyle lyžaře v podobě první zastávky českého poháru O’Neill Czech Freeski Tour 2019 ve Vítkovicích v Krkonoších. Předpověď již dlouho dopředu nevěštila nic dobrého, ale realita na místě byla o poznání horší. Zatímco Praha kolabovala pod náporem sněhu, v krkonošském resortu Vítkovice Aldrov padaly provazy vody a podmínky pro freestyle lyžaře byly velmi špatné. I přes nepřízeň počasí ale milovníci adrenalinu dorazili a otevřely se všechny závodní kategorie.

Závodní trať ve snowparku Freestyle Area Vítkovice obsahoval celkem 4 překážky – 2 zábradlí a 2 skoky. Ačkoliv hustě pršelo, což snižovalo viditelnost, se všichni závodníci s tratí statečně popasovali a byly k vidění technicky obtížné kousky. Vzhledem k podmínkám byl  upraven systém závodu – jelo se pouze na 2 kola, z kterých se určilo závěrečné pořadí. Série pokračuje v sobotu 16.2., kdy se uvidíme ve snowparku v Deštném v Orlických horách, kde nám snad bude počasí více nakloněno.