Tom Wallisch

Share

Po Philu Casabonovi představujeme další nepřehlédnutelnou freeski osobnost. Tím je Tom Wallisch, který nedávno oslavil 31. narozeniny.

Zdroj: 7springs.com

Tom se narodil 22. července 1987 v Pittsburghu v Pensylvánii a od svých tří let se věnuje lyžování.
Poprvé se blýsknul v roce 2007, kdy vyhrál Level 1 SuperUnknown video contest.

Od té doby sklízel jeden úspěch za druhým. V roce 2009 vyhrál například slopestyle na Dew Tour. Tom je také teprve třetím lyžařem v historii, který vyhrál prestižní čtenářskou anketu v magazínu Powder dvakrát za sebou, a to v roce 2011 a 2012, čímž se připojil k Shanu McConkeymu a Sethu Morrisonovi. Ve stejných letech vyhrál i anketu „Lyžař roku“ prestižního amerického Freeskier magazínu s více než 30 000 tisíci hlasy.

I v roce 2012 se Tomovi dařilo. Vyhrál X – Games, Killington Dew Tour, na evropských X- Games, ve Francii, skončil druhý a byl vyhlášen jako „Slopestyle Champion“ v celém Dew Cupu.

V sezóně 2013-2014 si bohužel přetrhal kolenní vazy a nebyl schopen se kvalifikovat na Olympijské hry v Sochi. Za zkouknutí rozhodně stojí edit Skier’s Discretion, ve kterém své zranění s neúčast na Olympiádě popisuje.

V nadcházejícím roce proběhla změna sponzorů. Svého tehdejší sponzora Scott vyměnil za Line Skis a Shred Optics. U těchto značek má nyní své promodely lyží a brýlí. Víc se zaměřil také na natáčení editů a filmů a dokonce má i svoji vlastní filmovou produkci s názvem Good Company.

V roce 2016 si Tom Wallisch zapsal světový rekord v nejdelším grindu o délce 129 metrů.

A nesmíme zapomenout ani na jeho nejnovější edit s názvem Imagination. Ten je totiž prostě skvělý!