This is home – Faction freeski premiéra

Share
Ve středu nás čeká v Praze akce, kterou by neměl promeškat žádný freeskier. Premiéru filmu This is home tu totiž bude mít firma Faction. My jen doufáme, že v rámci premiérové tour dorazí i do Prahy některé z freeski stars tohoto filmu.

Oficiální info k akci:
Pražská premiéra „This Is Home“

V půlce října, přesněji ve středu 18. 10., ožije Praha freeskiingem. Tým značky Factions Skis doveze svůj premiérovej celovečerní film, kterej vyfasoval jméno „This Is Home“. Nejen fanoušci newschool lyžování si dají dostaveníčko v novým prostoru Kasáren Karlín, kterej funguje teprve krátce, a to jako multikulturní centrum.

A na co se můžem těšit především? No přece na pořádnej lyžařskej filmovej nářez! Kluci z Factions Skis se dostali do podvědomí díky úspěšný videosérii The Faction Collective. Samozřejmě, že to chtěli posunout o level dál, a výsledkem je jejich první film. Hlavní filmař a režisér Francouz Etienne Mérel cestoval s týmovými jezdci do jejich domácích středisek a resortů, kde lyžařsky vyrůstali. Díky tomu se podávíme do míst jako Jyväskylä a Kuopio ve Finsku, nevynecháme Francii a La Clusaz, ve švýcarských Alpách zase navštívíme Zermatt nebo Verbier a samozřejmě se také přesuneme za oceán do Států.

Pro nás jako český fanoušky je ale nejdůležitější, že se ve filmu jako jeden z jezdců předvede náš Daniel Hanka, kterej nás vezme společně s dalšíma parťákama z týmu na Deštnou v Orlických horách! Vůbec poprvý se tak českej rider objeví ve světovým freeski filmu! Kromě Dana se můžeme těšit na plno dalších velikánů: například francouzská legenda Candide Thovex, která nepotřebuje další komentář, a pořádný prašanový lajny nám naservíruje taky Sam Anthamatten nebo Johnny Collinson. Nechybí štylař z USA Adam Delorme nebo finská parková raketa Antti Ollila. Některý z jezdců se objeví taky osobně v Praze, takže s nima určitě budete moct pokecat nebo si odnést autogram na památku.

Kromě filmu se samozřejmě můžete těšit na tradičně rozjetej mejdan až do ranních hodin. Gramce budou krotit známý DJ Akvamen, DJ Robot a k tomu přidá i svůj DJ set Smack. Teď už nezbývá nic jinýho než si zajistit lístek. Ten seženete za 120 Kč v předprodeji sítě Tootoot nebo na místě za 150 Kč. Počet lupenů je ale omezenej, tak určitě neztrácejte čas! Kasárny Karlín zkrátka zažijou nefalšovaný freeski peklo, a u toho nesmíš chybět!

Film „This Is Home“ od Faction Skis

Jezdci: Dan Hanka, Candide Thovex, Sam Anthamatten, Johnny Collinson, Adam Delorme, Antti Ollila, Duncan Adams, Mathilde Gremaud, Alex Hall, Tim McChesney, Arnaud Rougier, Eirik Sæterøy, Pablo Schweizer, Kelly Sildaru, Henry Sildaru, Giulia Tanno

Režie: Etienne Mérel

Web: www.thisishome.film