Ledovec Dachstein

Share

Naši slovenští bratia z TFT – TicketForTen se vypravili na rakouský ledovec Dachstein. Zde si užili pár skvělých, slunečných dní a tímto jim děkujeme, že se s námi podělili o jejich zážitky.

Na ledovec Dachstein se dá z Prahy dojet naprosto pohodlně za 6 hodin. Je vzdálený lehce přes 400 km, takže pokud budete spěchat, můžete tam být i dříve. U začátku cesty ke spodní stanici lanovky se nachází mýtná brána. Pokud jedete lyžovat a máte skipass, tak za průjezd nic neplatíte. Poté vás čeká klikatá cesta až na spodní parkoviště. Odtud jezdí kabina na ledovec. Celé středisko je hodně malé. Až se kabinou dostanete na vrchol, čekají vás pouze 2 vleky. Třetí vlek jsem nikdy nezažil v provozu. Není to tedy středisko pro ty, kteří chtějí najezdit co nejvíce kilometrů. Kromě řádění ve snowparku jezdí na Dachstein ale i běžkaři, turisté, kteří zde mají krásný výhled a ledovou jeskyni a také horolezci využívající jištěných tras.

Jak vypadal snowpark nám popíše TFT crew:

Jelikož jsme přijeli už v pátek a vyjeli první gondolou nahoru, od 9 do 10 hodin jsme měli snowpark jen pro sebe. Ale i o víkendu se netvořily žádné fronty u vleku. Snowpark se rozděluje na Pro, Medium a Beginner část. My jsme zůstali pouze v Pro části. Ale spousty menších skoků a bedniček, které zde nebudeme popisovat naleznete v Beginner area. Na rozehřátí jsme začali na jibech. Ty se tu nachází na 5 – ti platformách za sebou, vždy po dvou překážkách na jedné platformě.

Poté, než sníh uplně změkl, jsme se vypravili na skoky. 3 platformy za sebou, vždy se dvěma odrazy (menší a větší) zakončené malým cornerem.

Můžeme potvrdit, že na Dachsteinu panuje opravdu skvělá atmosféra. Možná i díky tomu, jak je ledovec malý. Nikde se s nikým nepřetahujete o místo. Po ježdění máte k dispozici lehátky a lavičky, ze kterých můžete sledovat celý snowpark. Takže za nás i TFT crew Dachstein jednoznačně doporučujeme – blízká vzdálenost, pohodová atmosféra a skvělý snowpark!

Pokud byste chtěli vidět víc parádních fotek a přečíst si celý report od kluků z TFT, mrkněte na jejich blog.