Kde už se lyžuje?

Share

Se začátkem prosince už tradičně nastává ta doba, kdy napjatě sledujeme stránky skiareálů, a každý den pro jistotu kontrolujeme, jestli už náhodou neplánují spustit vleky. Počasí nám konečně začíná hrát do karet a s teplotami okolo nuly už se na kopcích začínají roztáčet děla. Jeden by řekl, že když už napadne sníh i na Václaváku, tak na horách už musí být všechno ready na novou sezónu. Jak to tedy na horách vypadá a dá se už vůbec někde lyžovat? 

Jedním z prvních areálů, který letos spustil lanovku, byla již tradičně Černá hora. Díky příznivým podmínkám se na Černé hoře jezdí už od 26. listopadu. Provoz byl zatím víkendový a jezdilo se pouze na vrchní části sjezdovky Anděl, avšak od pátku už je sjezdovka zprovozněna v celé délce, a lyžovat se bude i přes týden. V Peci pod Sněžkou by chtěli sezónu oficiálně zahájit 17. prosince, ale konkrétnější informace se dozvíme až s blížícím se termínem. Rozsah otevření sjezdovek bude záviset na vývoji počasí. Jo, a o víkendech 10. – 11.12. a 17. – 18.12. si nenechte na Černé hoře ujít testovačku lyží Atomic a Salomon!

Ani ve Špindlu si nechtěli start sezóny nechat ujít, a proto se to rozhodli odpálit již tuto sobotu. Pro nás to znamená, že se už klasicky můžeme těšit na parádní poježdění a doprovodný program ve formě Špindl SkiOpening. Skipasy je možné koupit online a sobotní pojezd vás vyjde na 980,-.

Ve skiareál Malá Úpa zahájili sezónu už o minulém víkendu. A od 10. 12. se bude jezdit již téměř naplno na 1000 m dlouhé sjezdovce Pomezky. Do 24. 12. platí speciální ceny skipasů a určitě se vyplatí využít online nákup, kdy můžete na permici ušetřit až 30 %. Jednodenní lístek přijde aktuálně na 760,-.

Sobota bude nabitá nejen v Krkonoších ale i v podhůří Kralického Sněžníku. Dolní Morava se také chystá zahájit sezónu ve velkém a na jejich GrandOpeningu 2022 se můžete těšit na napěchovaný doprovodný program, testovačku lyží Fischer, a mnoho dalšího. Skipas vás vyjde na 390,-, avšak je jich pouze omezené množství – nutno koupit předem online v e-shopu.

Už od minulého týdne se lyžuje také v Krušných horách, a to ve skiareálu Potůčky, kde je momentálně upravená červená sjezdovka o délce 550 metrů. Zatím jedou pořád v nepravidelném režimu, ale provozní dobu skiareálu mají vyvěšenou na FB vždy týden dopředu. Celodenní skipas vás bude stát 370,-, ale pokud se z práce nemůžete urvat na celý den, můžete dojet aspoň na večerko, za které necháte 250,-.

To však není všechno, co mohou Krušné hory nabídnout, a podívat se proto můžete i do skiareálu Klínovec, kde je pro vás od tohoto pátku připravena sjezdovka Dámská v celé svojí délce. Lanovka však jede jenom přes víkend, na denní provoz mají v plánu najet až od 16.12. To však znamená, že tento víkend koupíte skipasy skoro za polovic, tedy že za denní skipas necháte 590,-.

16. 12. má v plánu spustit vleky i Skiareál Monínec a nastartovat tak novou sezónu hned večerkem na horní kotvě, kde vás tříhodinový skipas vyjde na 510,-.

Jako první v Orličkách už zahájili sezónu také v Areálu Šerlišský Mlýn, prozatím také pouze o víkendech. Ceny skipasů zůstávají stejné jako minulý rok, celodenní skipas vás vyjde na 430,-.

Slibně to už vypadá také v Jeseníkách, kde do toho letos začátkem prosince praštili dokonce ve třech areálech. V pátek 2. 12. novou sezónu odstartovali v Branné a hned v závěsu za nimi také v Resortu Hrubá Voda. Oba areály zatím jedou pouze na víkendový režim, pokud však podmínky dovolí, dočkáme se ještě před Vánoci plného provozu. Za denní skipas v Branné zaplatíme 550,- a v Resortu Hrubá Voda nás den lyžování vyjde na 650,-.
Třetím, a posledním, skiareálem je Ski Aréna Karlov, kde se jezdí už od minulého týdne. V sobotu areál pořádá oficiální Opening sezóny 22/23 a krom parádního svezení se můžete těšit také například na lokální DJ’s, či pořádnou porci street foodu. Najet na normální režim by chtěli ve středu 14. 12. , do té doby bude provoz ještě stále omezen a celodenní skipas vás přijde na krásných 650,-.

S každým chladným dnem se budou otevírat další a další ski resorty, takže už stačí jen vybrat středisko a vyrazit. Pokud ještě nemáte kompletní lyžařskou výbavu, zastavte se za námi do prodejny Freeskier.cz, nebo do některé ze 4 prodejen Happy Sport, kde nabízejí i výhodné celoroční půjčky.

Pro freestylové nadšence máme zatím špatné zprávy. Ani v jednom ze zmíněných středisek ještě není postavený snowpark se skoky a dalšími překážkami. Pokud by se ve vašem lokálním středisku nějaký snowpark začal stavět, neváhejte nám o tom dát vědět do FB skupiny Freeskier.cz – Snowparky.