Nahrávám

Napiš pro vyhledání

Video – O’neill Czech Freeski Tour Deštné

V sobotu 23.2. pokračoval český pohár ve freestyle lyžování  O’Neill Czech Freeski Tour 2019 druhou zastávkou v Deštném v Orlických horách. Předpověď počasí vyšla na jedničku a sobota tak byla ve znamení slunečné oblohy s teplotami vysoko nad nulou a bezvětřím. Zkrátka ideální závodní podmínky nejen pro jezdce, ale také pro početný dav fanoušků dole, kteří si chtěli užít příjemné sobotní odpoledne.

Celý závod odstartoval dopolední kvalifikací, která se jela klasicky na dvě kola a určila tak postupující v kategoriích ženy, děti, junioři a muži. Na startu se sešly tři desítky závodníků, kteří se těšili na startovní trať, která obsahovala hned pět překážek – 3 pevné překážky (bedny a zábradlí) a dvojici skoků. Již ranní trénink naznačil, že druhá zastávka O’Neill Czech Freeski Tour 2019 bude parádní podívaná. K vidění byly obtížné triky s rotací i 1080 stupňů a ve finálé jízdě byly k vidění i double corky, což byl asi nejtěžší trik, který velikost skoku dovolovala.

Sobotní den se tak nesl ve znamení kvalitního freeskiingu a skvělého počasí, po kterém odjížděli všichni zúčastnění spokojeni. Příští týden se ale do Deětné v Orlických horách opět vrátíme, jelikož se zde v sobotu 23.2. jede závod FIS Evropského poháru ve freestyle lyžování O’Neill Europa Cup 2019,kde bude úroveň triků zase o kus výše.